BBP'de genel başkan adayı disipline sevk edildi

Üç gün sonra olağan kongreye gidecek Büyük Birlik Partisi'nde genel başkan adaylarından Kürşat Mican disiplin kuruluna sevk edildi. Kongre öncesinde delege listesine de ulaşamadığını belirten Mican'ın "1,5 yıl önceki bir hakaret olayı gerekçe gösterilerek" disipline sevk edildiği öğrenildi.

BBP Genel Başkan Adayı Kürşat Mican
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Büyük Birlik Partisi (BBP) genel başkan adayı olan Alperen Ocakları eski Genel Başkanı Kürşat Mican, 18 Ekim'de yapılacak olağan kongre öncesinde Disiplik Kurulu’na sevk edildi. Sevk sebebine gerekçe olarak "Mican'ın bir buçuk yıl önce Genel Başkan Mustafa Destici’ye hakaret etmesi" gösterildi.

Mican kararın kendilerine kongreden 5 gün önce tebliğ edildiğini belirtti ve “1,5 yıl öncesi referans gösterilerek kongreye günler kala üyelik iptal talebi ne hukuka ne parti içi demokrasiye sığmaz” dedi. Destici’ye hakaret ettiğine dair bir delil sunulmadığını söyleyem Mican, “Bizim tek derdimiz Büyük Birlik Partisine, milletimize, davamıza ve Alperenlere hizmet etmektir. Ne Sayın Destici ne de bir başka partili ile herhangi bir husumetimiz bulunmamaktadır” diye konuştu.

Aday Mican, parti yönetiminin, kendisinin adaylığından rahatsızlık duyduğunu, bu yüzden kendisine karşı böyle bir girişimde bulunduğunu öne süren Destici’ye ve parti yönetimine ‘adaletin tesis edilmesi’ çağrısında bulundu. (ANKA)

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR