BBC, Greta Thunberg hakkında belgesel dizi hazırlıyor

Dünya çapında düzenlenen iklim değişikliği protestolarının öncüsü olan İsveçli aktivist Greta Thunberg'in hikâyesi, BBC'de belgesel diziye konu oluyor. Belgesel dizide Thunberg'in eylemleri ve iklim değişikliği konusu işlenecek.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - BBC Stüdyoları, küresel iklim kriziyle mücadelenin simgesi olan İsveçli iklim eylemcisi Greta Thunberg ile ilgili bir belgesel hazırladığını duyurdu. Açıklamada, “Dizi, Thunberg’in eylemsizliğin gerçek dünya sonuçlarıyla karşı karşıya kalmaya devam edişiyle birlikte, yetişkinliğe giden kendi yolculuğunu da anlatacak; benzeri olmayan bir gençlik yaşayan Thunberg’in şu anda dünya çapında yayınlanan ve analiz edilen etkili konuşmaları yazarken sessiz anlarından bazılarını paylaşacak” ifadeleri kullanıldı.

Beyazperde'nin aktardığına göre, "Greta Thunberg: A Year to Change the World" dizisinin çekimleri Ağustos 2019'da başladı. Yapımcılar, Covid-19 sürecinde de Thunberg'i İsveç'te evinde de filme aldı. 

Yayıncı BBC ve PBS, iklim savaşındaki aktivisti takip eden ve arkasındaki bilimi ortaya koyan ve bir uzman korosunun katkı verdiği üç bölümlük "Greta Thunberg: A Year to Change the World" dizisinin ortak yapımcılığını üstleniyor.