Bayraktar'dan adaylık açıklaması: İnsanoğlu yaratıcı bir varlık, değişik fanteziler üretebiliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadı Selçuk Bayraktar, cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili soruya, "İnsanoğlu yaratıcı bir varlık, değişik fanteziler üretebiliyor. Ben siyasette değilim" yanıtını verdi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı ve Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, İstanbul'da AKP'li Beyoğlu Belediyesi taraffından düzenlenen 'Beyoğlu Sohbetleri Türkiye Yüzyılı Buluşmaları’ programına katıldı.

DHA'nın aktardığına göre gazeteci Özlem Gürses’in “Cumhurbaşkanı adayı mısınız?” sorusunu yanıtlayan Bayraktar, şöyle konuştu:

“Galiba şu anda böyle bir tevatür dönüyor. İnsanoğlunun hayal gücünün sınırlarına kimse gem vurmak istemez. Elbette insanoğlu doğası gereği yaratıcı bir varlık. İşte hayalleriyle birlikte değişik fanteziler de üretebiliyor. Ama benim söyleyebileceklerim bunlar tevatürden ibaret. Cumhur İttifakı’nın adayı bildiğim kadarıyla çok uzun zamandır belli. Ben de siyasette değilim yani. Niye böyle… Bir taraftan bana çok kızıyorlar. 'Niye siyasete giriyorsun?' diye. Girmiyoruz ki. Atılan iftiraya cevap veriyoruz. Bir taraftan da ‘illa gel’, ya niye geleyim. Yani işimi yapamıyor muyum onunla alakalı bir şikayet mi var? Genelde herkes memnun” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)