Baş'tan Kobane iddianamesine tepki: Kopyala yapıştır yazınca böyle komik duruma düşüyorlar

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, aralarında eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın da olduğu 108 sanık hakkında hazırlanan Kobane olaylarına ilişkin iddianameyi eleştirdi. Baş, iddianameden sayfalar paylaşarak "Demirtaş’ı cezaevinde tutacağız diye alelacele kopyala yapıştır iddianame yazınca böyle komik duruma düşüyorlar! Yazık bu ülkeye" ifadelerini kullandı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, Kobane olayları ile ilgili iddianamenin bir bölümündeki hataları paylaşarak "Kopyala yapıştır iddianame yazınca böyle komik duruma düşüyorlar" dedi.

Erkan Baş sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Demirtaş’ı cezaevinde tutacağız diye alelacele kopyala yapıştır iddianame yazınca böyle komik duruma düşüyorlar! (Bakınız sayfa 152 madde 2494 ve devamı) Yazık bu ülkeye!" ifadelerini kullandı. 

İddianamede "Âdalet ve Kalkınma Partisi'nden olma", "Adalet Bakanlığı'ndan olma", "Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan olma, "Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nden olma" gibi ifadeler yer alıyor.

Aralarında eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın da olduğu 108 sanık hakkında 38'er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis istenen Kobane olaylarına ilişkin iddianame, bugün mahkeme tarafından kabul edilmişti. (HABER MERKEZİ)