Başörtülü öğrencinin okula alınmadığı iddiasına soruşturma

İzmir Bayraklı'daki bir ilkokulda 28 Şubat'ta, başörtülü bir öğrencinin diğer öğrencilere kötü örnek olacağı gerekçesiyle okula alınmadığı iddiasıyla ilgili olarak soruşturma başlatıldı. Müdür yardımcısı ve bir öğretmen açığa alındı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR -  İzmir'de Bayraklı Cemil Atlas İlkokulu 4. sınıfta okuyan bir öğrenci başörtüsü taktığı için iddiaya göre öğretmeni ve müdür yardımcısı tarafından arkadaşlarına kötü örnek olduğu gerekçesiyle okula alınmadı. Öğrencinin annesi yaşanan gelişmeleri sosyal medya hesabından anlattı. Milli Eğitim Bakanlığı, iddialar üzerine okul müdürü ile öğretmenin açığa alındığını açıkladı. Bakanlığın açıklamasında şöyle dendi: 

"İzmir Bayraklı’daki bir ilkokulumuzda, bir velimizin açıklamalarıyla kamuoyu gündemine yansıyan iddialar üzerine Bakanlığımız tarafından söz konusu duruma ilişkin inceleme/soruşturma başlatılmış olup iddiaya konu olan okul yöneticisi ve öğretmen açığa alınmıştır.

Öğrencimizin eğitim ve öğrenim hakkından yoksun bırakılması durumuna sebebiyet veren ve pedagojik açıdan asla kabul edilemeyecek yaklaşımlar içeren iddialara yönelik başlatılan inceleme/soruşturma süreçleri hassasiyetle sürdürülmektedir. (HABER MERKEZİ)