Başkan Köseler, Anadolu Feneri'nde mahalleliyle buluştu

Beykoz Belediyesi'nin düzenlediği 'Mahalle Buluşmaları'nın dördüncüsü, Anadolu Feneri Mahallesi’nde yapıldı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Beykoz Belediye Başkanı Alaattin Köseler, "Mahalle Buluşmaları" kapsamında Anadolu Feneri Mahallesi’nde mahallelilerle buluştu.

4'üncüsü düzenlenen "Mahalle Buluşmaları"nın Anadolu Feneri Mahallesi'ndeki toplantısı, Anadolu Feneri Köy Kahvesi’nde düzenlendi. 

Toplantıya Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcıları Bilgehan Murat Miniç ve Taner Aksu, meclis üyeleri, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Cengizhan Turaman, Anadolu Feneri Muhtarı Halil İbrahim Çiftçi, birim müdürleri ve köy sakinleri katıldı.

Anadolu Feneri'nde yaşayanlar toplantıda imar, yüksek gerilim hattının taşınması, Balıkçı Limanı, Köy Şenliği, mobil veteriner kliniği, Riva ve Poyrazköy’e yürüyüş ve bisiklet yolu yapılması, mahalle evi, temizlik ve güvenlik gibi konulardaki taleplerini dile getirdi. 

Buluşmada konuşan Köseler, "Beykoz’un mahallerini ziyaret ederek halkımızı yerinde dinliyor, öncelikli sorunları tespit ediyoruz. Bizim hissedemediğimiz yerde çözüme ortak olacaksınız. Bu çok önemli. Yani sizin duyarlılığınız, yaşadığınız mekana yansıyacak” dedi.

'MÜDÜRLÜKLERİMİZ SAHAYA İNECEK'

Köseler, mahallelerde hayata geçirilecek çalışmalarla, ilçe sakinleri ile yerli ve yabancı turistler için temiz ve nezih yaşam alanları oluşturmak istediklerini belirtti.

Köseler, "Bugün toplantılarımızın dördüncüsünü yapıyoruz. Riva, Poyraz, Anadolu Kavağı ve Anadolu Feneri. Buradaki toplantıdan sonra bu dört mahallemizle ilgili iyileştirme çalışmalarını yapacağız. Yani icracı müdürlüklerimiz etkili bir şekilde sahaya inecek" diye konuştu.

Başkan Köseler, mahallelilerin taleplerine ilişkin belediyenin yetkisinde olan talepler için talimat verdi.

Köseler, son olarak daha sonra aynı ekiple yeniden mahalle sakinleri ile buluşularak problemlerin çözümü ve süreçler üzerine bilgilendirmeler yapılacağını ifade etti.