Başbakan Meloni'ye 'faşist ve ırkçı' demişti: Placebo'nun solisti Molko'ya soruşturma

İngiliz rock grubu Placebo'nun solisti Brian Molko hakkında İtalya'da sahnede Başbakan Giorgia Meloni hakkındaki sözleri nedeniyle soruşturma açıldı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Placebo'nun solisti Brian Molko'ya, Torino'daki konseri sırasında İtalya Başbakanı Giorgia Meloni'ye 'hakaret ettiği' gerekçesiyle soruşturma başlatıldı.

İtalyan basınında yer alan haberlerde, Placebo'nun 11 Temmuz'da Torino kenti yakınlarındaki Stupinigi'deki bir müzik festivali çerçevesinde verdiği konser sırasında solist Molko'nun, Meloni'ye yönelik sözlerine ilişkin adli işlem başlatıldığı belirtildi.

Buna göre, 41 yaşındaki solist Molko hakkında Torino Cumhuriyet Başsavcılığınca devlet kurumlarını aşağılamaktan ve Başbakan'a hakaret etmekten soruşturma açıldı.

AA'nın aktardığına göre yaklaşık 5 bin kişinin izlediği konser sırasında Molko'nun, Meloni için "Irkçı, faşist ve Nazi" gibi sözlerin yanı sıra bazı hakaret içeren ifadeler kullandığı, konserde güvenliği sağlayan İtalyan jandarmasının da durumu savcılığa rapor ettiği bildirildi.

Molko'ya dava açılması ve suçlu bulunması durumunda bin ile 5 bin euro arasında değişen bir para cezası alabileceği basına yansıdı. (HABER MERKEZİ)