Barış Pehlivan: Bir duyumum var, Mansur Yavaş hakkında karalama kitabı çıkacakmış

Gazeteci Barış Pehlivan, Mansur Yavaş hakkında yakında bir karalama kitabı yayımlanacağı duyumunu aldığını belirterek, "Bilen biliyor, o isim Gökçek’in televizyon kanalında çalışıyor" diye yazdı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - MHP dışındaki isimlerin kurduğu Alparslan Türkeş Vakfı'nın düzenlediği etkinlik nedeniyle Devlet Bahçeli'nin "Mansur Bey dikkat etsin. Artık kendisinin arkasında bir ülkücü nefes vardır" sözleriyle hedef aldığı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş hakkında bir kitap hazırlandığı öne sürüldü. Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan 'Bir tetikçinin Mansur Yavaş hamlesi' başlıklı yazısında, söz konusu kitabın yazarının Beyaz TV'de çalıştığını aktardı.

Yazının ilgili bölümü şöyle:

Her ne kadar Yavaş polemiğe girmek istemese de işi pek kolay görünmüyor.

Keza bir duyumum var: Çok yakın zamanda Mansur Yavaş hakkında bir karalama kitabı da çıkacakmış.

Yazarı da tanıdık, Ergenekon kumpasları döneminin tetikçilerinden biriymiş.

Hatta emekli amirallerin Montrö açıklaması sürecinde tekrar piyasaya sürülen kişiymiş.

Bilen biliyor, o isim Melih Gökçek’in televizyon kanalında çalışıyor.

İşte bunu bilenler de “Gökçek Yavaş’a karşı kitap yazdırdı” dedikodularını çıkarıyormuş. Hani, haksız da değiller gibi.

DEMİRÖREN'DE ALBAYRAK ATAMASI

Barış Pehlivan aynı yazısında, Demirören medya grubunda yapılan kritik bir atamaya da dikkat çekti. CNN Türk Genel Müdürü Murat Yancı'nın, Demirören Medya Grubu TV grup başkanı olarak atandığını anımsatan Pehlivan, "Peki, bu atama kararı ne anlama geliyordu?.. Nasıl ki Nureddin Nebati’nin “paranın patronu” olması, aslında bir zamanlar yardımcısı olduğu Berat Albayrak’ın kayyumu olmak ise... Murat Yancı’nın Demirören’in tüm televizyonlarının patronu olması da aslında Serhat Albayrak’ın kayyumu olmaktı.  Ve Berat Albayrak’a yakın bir ismin Hazine ve maliye bakanı olması, Serhat Albayrak’ın da medyadaki etkisinin artması anlamına geliyordu" yorumunda bulundu.