Banksy'nin 'Subject to Availability' tablosu satışta

Grafiti sanatçısı Banksy'nin 2009 yılında yaptığı "Subject to Availability" tablosu müzayedeye çıkacak. Tablo, 7 Mayıs'a kadar "Off the Wall: Basquiat to Banksy" sergisinde sergilenecek.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İngiliz grafiti sanatçısı Banksy'nin Albert Bierstadt’ın Rainier Dağı Milli Parkı’nı tasvir ettiği tablosundan ilham alarak, iklim değişikliğine vurgu yapan bir müdahalede bulunduğu "Subject to Availability" tablosu haziran ayında Christie’s Müzayede Evi tarafından müzayedeye çıkarılacak. 

Ntv'nin Artnet'ten aktardığına göre, Bansky 2009 yılında yaptığı tabloya, “Sınırlı bir süre için kullanıma açıktır” notunu eklemişti. Müzayede evinde savaş sonrası ve çağdaş sanat eşbaşkanı Katharine Arnold, “Banksy’nin sanat tarihi kanonuyla esprili diyaloğu, resmi küresel iklim krizinin güncel bağlamına keskin bir bakış getiriyor. Tasvir ettiği pastoral park, şiddetli sel ve toprak kaymaları nedeniyle Şubat 2020’den beri halka kapalı” dedi.

TABLO, 7 MAYISA KADAR SERGİLENECEK

Tablo, Jean-Michel Basquiat, Kenny Scharf ve Os’un çalışmaları da dahil olmak üzere 49 sokak sanatı ve grafiti eserinin olduğu "Off the Wall: Basquiat to Banksy" sergisinin bir parçası olarak Christie’s King Street konumunda 7 Mayıs’a kadar ziyaretçilere açık olacak.