Banksy, hastane duvarına çizdiği eserini sağlık çalışanları yararına satışa çıkarıyor

Grafiti sanatçısı Banksy, korona virüsünün ilk dalgası sırasında bir hastane duvarına yaptığı eseri sağlık çalışanlarına bağışlamak üzere açık artırmaya çıkarıyor. Eserin, 2.5 ilâ 3.5 milyon pound arası bir fiyata alıcı bulması bekleniyor.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İngiliz grafiti sanatçısı Banksy, korona virüsü salgınının ilk dalgası sırasında Southampton General Hastanesi'nin duvarına çizdiği 'Game Changer' adlı eserini açık artırmayla satışa çıkaracak. Tablonun orijinalini açık artırmaya çıkarmayı düşünen sanatçı hastaneye de reprodüksyonunu bırakmayı planlıyor. 

BBC'nin haberine göre, eserin, 2.5 ilâ 3.5 milyon pound arası bir fiyata alıcı bulması bekleniyor. Söz konusu grafitiyi hastane duvarına çizdiğinde bir de not gönderen Banksy, "Yaptıklarınız için hepinize teşekkür ederim. Bu resim siyah beyaz olsa da ortamı biraz aydınlatacağını umuyorum" ifadelerini kullandı.

Banksy'nin sağlık çalışanlarına çabalarından dolayı teşekkür etme amacıyla hastaneye hediye ettiği çalışmasında, bir çocuk oyuncak sepetindeki Batman ve Örümcek Adam oyuncaklarını yerine, pelerinli bir hemşireyle oynuyor.

Christie's Müzayede Evi, tablonun 'umudun resmi' ve pandeminin gidişatını değiştirmeye çalışanlarına bir saygı duruşu olduğunu açıkladı.