Banka CEO'ları: Evden çalışma yıpratıcı, sürdürülemez

Pandemi süreciyle büyük oranda artan evden çalışmaya ilişkin Barclays CEO'su Staley "Bu işe yarıyor, fevkalade... Fakat bunun sürdürülebilir olduğunu düşünmüyorum" derken, JP Morgan'ın Varlık Yönetim CEO'su Erdoes "Yıpratıcı ve zor" yorumunda bulundu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Büyük şirketler birer birer personelin yüzde 30'undan fazlası için evden çalışmanın kalıcı hale geldiğini açıklarken, hazırlanan raporlarda da korona sürecindeki dijitalleşme olgusuyla birlikte artık klasik çalışma sistemlerinin kökten değiştiği ifade ediliyor. Ancak bu görüşe karşı çıkanlar da var.

İngiltere'nin önde gelen bankalarından Barclays'in Üst Yöneticisi (CEO) Jes Staley, bankacılık sektöründe evden çalışmanın şu ana kadar başarılı sonuçlar verdiğini ancak bunun sürdürülemez olduğunu söyledi. AA'da yer alan habere göre Staley, Dünya Ekonomi Forumu (WEF) kapsamında düzenlenen "Bankacılık" konulu panelde yaptığı konuşmada, yeni tip koronavirüsü (Covid-19) salgını sürecinde evden çalışmanın son derece başarılı olduğunu belirtti. Staley, "Bu işe yarıyor, fevkalade... Fakat bunun sürdürülebilir olduğunu düşünmüyorum" dedi.

'OFİSTEN ÇALIŞMA TALEPLERİ ARTACAK'

Büyük finansal kuruluşların sahip olmaya çalıştığı, sahip olması gereken kültür ve iş birliğinin sürdürülmesinin giderek zorlaşacağını ifade eden Staley, ilerleyen dönemde daha çok kişinin ofislerden çalışmak isteyeceği öngörüsünde bulundu. Staley, evden çalışmak isteyenler için de daha fazla esneklik tanınacağını söyledi.

'ÇOK FAZLA GÜÇ GEREKTİRİYOR'

JP Morgan'ın Varlık Yönetim CEO'su Mary Callahan Erdoes de bankacılık sektöründe evden çalışma yöntemine ilişkin, "Yıpratıcı ve zor. Bu, diğer insanlardan aldığınız enerji olmadan, çok fazla güç ve sürdürülebilirlik gerektiriyor" ifadelerini kullandı. (EKONOMİ SERVİSİ)