Bakırköy Belediyesi'nde grev

Belediye-İş Sendikası'nda örgütlü Bakırköy Belediyesi işçileri, toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde kendilerine yüzde sıfır zam dayatıldığını belirterek, greve çıktı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Bakırköy Belediyesi ile Türk-İş'e bağlı Belediye-İş Sendikası arasında 2020 yılından bu yana sürdürülen toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde bir türlü anlaşmaya varılamadı. Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu'nun sıfır zam teklif ettiğini belirten işçiler, belediye önünde yaptıkları basın açıklamasıyla greve başladıklarını duyurdular. 

Evrensel'den Eren Ergine ve Murat Uysal'ın haberine göre; basın açıklamasında konuşan Belediye-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Bayram Özkan "Son 4 toplu sözleşmeyi mevcut belediye ile imzaladık, toplu sözleşme sürecinin bir an önce bitmesi için biz emekçiler elimizden geleni yaptık. Sendikanın iyi niyetli tutumuna rağmen belediye yönetimi sıfır zam önerdi" dedi. 

ÖZKAN: BU TEKLİF, BEN SİZİNLE ANLAŞMAK İSTEMİYORUM TUTUMUDUR

Özkan, "Bu teklifle belediye ben sizinle anlaşmak istemiyorum hatta elinizdeki ekmeğin yarsını istiyorum demektedir. Yani anlaşma yok ister greve çıkın isterse ben ne veriyorsam onu kabul edin diyorlar biz bunu kabul etmedik" açıklamasını yaptı.

Fen İşleri Müdürlüğü Baş Temsilcisi, “Biz toplu sözleşmemizi iki yıl yapamadık bunun üstüne bir de belediye başkanı yüzde sıfır zam teklif etti. 2020 yılından bugüne kadar toplu sözleşme masasına oturulsaydı süreç bu kadar uzamamış olacaktı. Ülkenin durumu belle her şeyin fiyatı artarken bize teklif edilen yüzde sıfır zamma karşı greve çıktık" dedi.