Bakan Uraloğlu'ndan otoyol-köprü zammı açıklaması: Gerçekten çok düşük kalmıştı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu, köprü ve otoyol geçişlerine yüzde 60'a varan zammı değerlendirdi: Kamuda verimlilik ve tasarruf sürecindeyiz. Şartlara göre güncelleme ihtiyacı hissettik.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, otoyol ve köprü geçiş ücretlerine yapılan zamları savundu, "Gerçekten çok düşük kalmıştı" dedi.

Bakan Uraloğlu, AK Parti TBMM Grup Toplantısı öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin "Otoyol ve köprülere yapılan zamlara ilişkin değerlendirmeniz olur mu?" sorusu üzerine Uraloğlu, "Kamuda bir verimlilik ve tasarruf sürecindeyiz. Oluşan şartlara göre geçiş ücretlerimizi güncelleme ihtiyacı hissettik. Gerçekten çok düşük kalmıştı. Bakım işletme giderlerini karşılama noktasında bir düzenleme yapmamız gerekiyordu o düzenlemeyi yapmış olduk" ifadesini kullandı.

Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi'ne ilişkin de değerlendirme yapan Uraloğlu; kamuda tasarrufun, herkesin daha dikkatli olmasını gerektiren bir süreç olduğunu ifade etti.

Bakan Uraloğlu "Zaten dikkat ediyorduk ama bu süreçte kamuyla da entegre olacak şekilde bizim de kurumlarımız, bu tasarruf yaklaşımına elbette daha fazlasıyla uyacak, katkı sağlayacak" diye konuştu.

(HABER MERKEZİ)