Bakan Tunç'tan 'Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlu' sorusuna: Gündem Filistin arkadaş...

Adalet Bakanı Tunç, Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlunun kurye Göçer'in ölümüne neden olmasına ilişkin soruya "Gündem Filistin arkadaş" karşılığı verdi. Tunç buna ilişkin habere "Dezenformasyon" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İstanbul Fatih'te cinayet gibi kazada motokurye Yunus Emre Göçer'in ölümüne neden olan Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud’un oğlu Hassan Sheikh Mohamud'un serbest bırakılması ve ardından ülkeden kaçması sonrası tartışmalar devam ediyor.

Şüphelinin serbest bırakılmasının ardından "Konunun takipçisi olacağız" diyen ve Mohamud'un ülkeden kaçtığının ortaya çıkmasından bir gün önce "yurtdışına çıkış yasağı getirildiğini" söyleyen Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, bugün konuyla ilgili soruları geçiştirdi. 

FOX Haber'in haberine göre Bakan Tunç, bir muhabirin kendisine "Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlu" sorusunu yarıda kesen Tunç, “Gündem Filistin” yanıt verdi. Bakan Tunç’un muhabirin ısrarı üzerine "Gündem Filistin arkadaşım" diyerek gazetecilerin yanından ayrıldı.

TUNÇ: SÖZLERİM ÇARPITILDI, DEZENFORMASYON

İlerleyen saatlerde konuya ilişkin bir haberi sosyal medya hesabından paylaşan Bakan Yılmaz Tunç, FOX TV muhabirini hedef alarak "Bu tam anlamıyla bir dezenformasyondur" dedi.

Adalet Bakanı Tunç'un paylaşımı şöyle: "Bu tam anlamıyla bir dezenformasyondur.

Bir gün önce Fox muhabirinin Ankara’daki aynı konudaki sorusuna 'sıfatı ne olursa olsun kanun önünde herkes eşittir, olayı tüm yönleri ile soruşturacağız' şeklindeki cevabımızı bildikleri halde;

Bu kez İstanbul’da Filistin ile ilgili bir programda kalabalığın arasından uzattığı mikrofonla ne dediğini duyamadığım yine Fox tv muhabirine 'şu anda Filistin ile ilgili programdayız' şeklindeki cevabımın çarpıtılarak yayılmak istenmesi tam bir dezenformasyon olup iyi niyetli bir tutum olmadığı açıktır.

Vefat eden motorkurye kardeşimizin hak ve hukukunu korumak için, sorumlular hakkında gerekli soruşturmayı titizlikle takip edeceğimizi tekrar hatırlatmak isterim.

POLİSLER HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Bakan Tunç, bugün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, kaza sonrası olay yeri incelemesi ve ilk kusur değerlendirmesini yapan polis memurları hakkında adli soruşturma başlatıldığını açıklamıştı. Tunç "Alınan ikinci rapor üzerine, iki rapor arasındaki çelişkinin giderilmesi ve kesin rapor alınması için Adli Tıp Kurumundan rapor beklenmektedir. Sıfatı ne olursa olsun herkes kanun karşısında eşit olup şüphelinin yakalanması için uluslararası prosedür dahil tüm süreç titizlikle işletilmekte ve soruşturma tüm yönleriyle sürdürülmektedir" ifadelerini kullanmıştı. (HABER MERKEZİ)