Bakan Selçuk: 15 Şubat'tan sonra kapsamlı telafi programına hazırlanıyoruz

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okullarda ikinci yarıyılın başlayacağı 15 Şubat'tan sonra kapsamlı bir 'telafi programı'nın hazırlıklarını yaptıklarını açıkladı. Selçuk, uzaktan eğitime tablet desteğinin 6. aşamasında ise 29 ilde 86 bin 330 cihaz daha öğrencilere ulaştırıldığını söyledi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR-Daha önce 15 Şubat'tan sonra "okulların mümkün olduğu kadar daha yüksek bir kapasiteyle açılacağını" açıklayan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan 'telafi eğitimi' açıklaması geldi. Selçuk, yarıyıl tatilinin sona ereceği 15 Şubat'tan sonra kapsamlı bir telafi programına hazırlandıklarını duyurdu. 

Yarıyıl tatili sonrasındaki planlamaları ve tablet bilgisayar dağıtımlarının geldiği noktaya ilişkin Twitter hesabından paylaşım yapan Bakan Selçuk, şunları söyledi: "Uzaktan eğitimde bağlı kaldığımız ekranlara yarıyıl tatiliyle ara veriyoruz ancak 15 Şubat'tan sonra kapsamlı bir telafi programına hazırlanıyoruz. Uzaktan eğitime tablet desteğinin 6. fazında 29 ilde 86 bin 330 cihaz daha öğrencilerimize ulaştı. 500 bin hedefimize çok yakınız." (HABER MERKEZİ)