Bakan Kurum'dan Atatürk Havalimanı açıklaması: Katarlılara satılması gibi bir durum söz konusu değil

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ankara'da Millet Bahçesi açılışında açıklamalarda bulundu. Kurum, Atatürk Havalimanı'yla ilgili olarak, "Millete armağan" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Atatürk Havalimanı'nın yıkılıp, yerine yapılacak Millet Bahçesi hakkında açıklamalarda bulundu. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun çağrısıyla Atatürk Havalimanı önündeki gösteri için kalabalığın toplandığı saatlerde açıklama yapan Kurum Atatürk istismarı yapıldığını iddia ederek, "Milletimizin talepleri doğrultusunda projelerimizi yapmaya devam edeceğiz. 1 pist acil inişler için açık kalacak" dedi.

Kurum, "Milletimizin talepleri doğrultusunda projelerimizi yapmaya devam edeceğiz. Onlar tehdit edip dursunlar biz projelerimizi yapmaya devam edeceğiz. Burası 1900'lü yıllarda ilk havalimanı olarak hizmete girmiş bir alan. 1953'te de uluslararası hava trafiğine açılmış. Burada yaşanan trafik problemi, hava kirliliğinden sebep, Küçükçekmece, Bağcılar, Bakırköy bölgesinde milyonlarca vatandaşımız yaşıyorlar. Hava kirliliğinden, gürültü probleminden dolayı, sesten dolayı rahatsızlıklarını dile getiriyorlar. Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu büyük İstanbul vizyonu çerçevesinde İstanbul Havalimanımız yapıldı. En değerli yerlerimizi millete emanet ettik" ifadelerini kullandı.

KURUM'DAN CHP'YE: DİKİLİ BİR TANE AĞAÇLARI YOK

CHP'yi hedef alan Bakan Kurum, "Bunlar tehdit diline alışmışlar ama baktığınızda dikili bir tane ağaçları yok" dedi.

Bakan Kurum, "Burası hiçbir şekilde imara açılmayacak, herhangi bir konut projesi bu alana yapılmayacak. Katarlılara, yurt dışındaki kardeşlerimize satılması gibi bir durum söz konusu değil" diye konuştu ve ekledi: "Tamamen bir peyzaj projesi milletimize armağan edilecektir."

"İhale şeffaf bir biçimde yapılmıştır" diyen Bakan kurum, ihale bedelinin de 2 milyon 100 milyon TL olduğunu belirtti.

(HABER MERKEZİ)