Bakan Kurum: Kırım Tatarları için Ukrayna'da TOKİ eliyle 500 konut inşa edeceğiz

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ukrayna Başbakan Yardımcısı Oleksiy Reznikov ile anlaşma imzaladıklarını belirtip "Kırım Tatarları için Ukrayna'da TOKİ eliyle 500 konut inşa edeceğiz" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR- Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy'nin Türkiye'ye yaptığı resmi ziyaretten Ukrayna'ya TOKİ projesi de çıktı. Açıklamayı Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Twitter hesabından yaptı. Kurum, Zelenskiy ve mevkidaşlarıyla Türkiye-Ukrayna Yüksek Düzeyli Stratejik Konsey Toplantısı'na katıldıklarını belirtti.

Ukrayna Başbakan Yardımcısı Oleksiy Reznikov ile "Kırım Tatar Halkının Temsilcileri ve Ukrayna Vatandaşlarının Yararlanıcı Kategorileri İçin Konut Yapımı Alanında İş Birliğine Dair Çerçeve Anlaşma" imzaladıklarını bildiren Kurum, şöyle devam etti: "Ana vatanlarını terk etmek zorunda kalan Kırım Tatarı soydaşlarımız için konut projemize ilişkin ilk somut adım olan anlaşma kapsamında Kiev, Mikolayiv ve Kerson şehirlerinde TOKİ eliyle 500 konut inşa edeceğiz. Gerçekleştireceğimiz projenin, ülkelerimiz arasında, çevre ve şehircilik konularında yeni adımların atılmasına katkı sağlamasını temenni ediyor, şimdiden birlikte yürüteceğimiz çalışmanın Türkiye-Ukrayna dostluğu için hayırlı olmasını diliyorum." (HABER MERKEZİ)