Bakan Koca: Salgınının son günlerindeyiz

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'korona virüsü salgınının son günlerinin yaşandığını' söyledi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ilk resmi yurt dışı programını gerçekleştiren Azerbaycan Sağlık Bakanı Teymur Musayev ile görüştü. Türkiye ve Azerbaycan Sağlık Bakanlıkları arasında iş birliği protokolü imzalanırken ikili arasındaki görüşme yaklaşık 1 saat sürdü.

Görüşme sonrasında, 2022-2023 yıllarını kapsayan "Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı ile Azerbaycan Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı Arasında İş Birliği ve Yol Haritası" protokolü imza altına alındı. Eylem planının hayata geçirilmesi için de Ortak Çalışma Grubu kuruldu.

AA'nın haberine göre, 'Covid-19 salgınının son günlerinin yaşandığını' belirten Koca, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Pandemi boyunca Sağlık Bilim Kurulu üyelerimiz düzenli olarak bir araya gelerek bilgi ve tecrübe paylaşımında bulundular. Birlikte hareket ederek büyük mücadele verdiğimiz korona virüsü salgınının son günlerindeyiz. Umut ediyorum ki aynı dayanışma duyguları ile bu salgının bitişine de şahitlik edeceğiz. Yerli aşımız TURKOVAC ile dünyada kendi aşısını üreten öncü ülkelerden birisi olmanın haklı gururunu da yaşıyoruz. Aslında bu gurur iki kardeş ülkenin, bir milletin yani hepimizin. Bu vesileyle TURKOVAC aşısının faz-3 çalışmalarının Azerbaycan’da gerçekleştirilmesine ilişkin göstermiş olduğunuz yakın iş birliğinden dolayı size ayrıca teşekkür etmek istiyorum." (HABER MERKEZİ)