Bahçeli'nin danışmanı Cem Yılmaz'ı hedef aldı: Seni kurtaran olmayacak

Devlet Bahçeli'nin danışmanı Yıldıray Çiçek, Demirtaş ve Kavala'nın tutukluluğunu eleştiren Cem Yılmaz'a hakaret etti, "İhanete destek kampanyasındaki rolün unutulmayacak" ifadesini kullandı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin danışmanı Yıldıray Çiçek, tutuklu iş insanı Osman Kavala ve Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın durumuyla ilgili eleştiride bulunan Cem Yılmaz'ı hedef aldı.

Çiçek, Cem Yılmaz'ın sözleri üzerine partisinin yayın organı TürkGün'de "Cem Yılmaz PKK'yı kınayan bir cümle kurabilir misin?" başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Cem Yılmaz'a yönelik "CHP sana “Demirtaş ve Osman Kavala’nın suçu yok, suçsuz yere hapiste yatıyor” dedi. Sen de bunu yedin öyle mi?" ifadesini kullanan Çiçek, Cem Yılmaz'a 'ahmak' diye hakaret etti.

Çiçek'in yazısından bir bölüm şöyle: 

Terörist Demirtaş ve Osman Kavala adına propaganda şeytanlığı için geçmişte birçok sanatçıyı kullananlar geçtiğimiz günlerde Cem Yılmaz’ı kullandı.

90’larda “beyninizi tokatlayan program” söylemiyle televizyonlarda programlar yapan, şimdilerde youtube kanalında konuk ağırlayan Rüstem Batum’un “Bir vatandaş olarak, Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş hakkında ne düşünüyorsunuz?” sorusuna “Kim olduğu, ne olduğu bilinen, ne yaptığı bilinen bir insanın böyle gizemli bir suçu varmış gibi gösterilmesini biz oturduğumuz evden anlayamıyoruz” cevabını vererek “evrensel standartlar” çağrısıyla tutuklu olmalarını sorgulayarak onlara destek vermişti.

“Kim olduğu, ne olduğu bilinen, ne yaptığı bilinen” diye tarif ettiği kişilerin ortak özelliği PKK terör örgütüne mensup olması ve bu terör örgütünü desteklemesi… Terörist Demirtaş’ın Hendek-Çukur-Kobani olaylarındaki azmettirici rolünü, terör örgütü PKK’yı en radikal bir şekilde öven açıklamalarını görerek mi söylüyor acaba bunları?

Ya da Osman Kavala’nın terör örgütü PKK’nın kapatılan televizyonu IMC TV’de “PKK’nın silah bırakmasına gerek yok” şeklindeki konuşmalarını dinleyerek mi yapmıştır bunları?

Cem Yılmaz’ın oturduğu ev tüm bilgilere kapalı mı ki, hala “gizemli suç” geyikleri yapmaktadır?

CHP sana “Demirtaş ve Osman Kavala’nın suçu yok, suçsuz yere hapiste yatıyor” dedi. Sen de bunu yedin öyle mi?

Sen geç içeri geç, biz sana anlatalım her şeyi Cem Yılmaz…

Geçtiğimiz gün terörist Demirtaş’ın ve Osman Kavala’nın tüm terör suçlarını ve ilişkilerini özetledik. Cem Yılmaz hiçbirine cevap veremez.

Cem Yılmaz gelen tepkilerden bunalınca “Yine canı isteyen mekanizma beni insanları kışkırtma aygıtı olarak kullanmaya çalışıyor. Ne nezaketle söylerseniz söyleyin dediğinizin hiç bir anlamı olmayan lincin içine sokulmaktan artık yıldım. Yahu az biraz siyasetle uğraşsam yahu tamam diyeceğim. Çok sıkıldım bu oyundan.” açıklamasını yaptı. Sana kim dedi çık PKK’lı teröristleri savun, etki ajanlarını savun diye?

“PKK’yı terör örgütü olarak değil, silahlı halk hareketi olarak görüyoruz” diyen terörist Demirtaş’ı savunacak kadar ahmak olursan elbette tepki görürsün Cem Yılmaz…

Cem Yılmaz köşeye sıkıştığını anlayınca bu sefer de geçmişte şehit çocuklarının eğitimine katkı için sahne almasını hatırlatarak “Mehmetçik Vakfı yararına düzenlediğim geceyi duyurduğumda altına “askerimizin senin parana mı ihtiyacı var ulan “ diye yazdırılıyor . Vakfın başkanı siz üzülmeyin demişti ! Nesine üzülmeyeyim arkadaş. Hak nerede hak, oyun gibi oynuyorlar insanlarla!” açıklamasını yapmış…

O şehit çocuklarının babalarının katili olan terörist Demirtaş’a, o şehit çocuklarının ana ve babasının katili terör örgütü PKK’ya her atmosferde destek olan Osman Kavala’ya sahip çıkıyorsan, sana söylenecek tek söz “O paran, o katkın yerin dibine batsın” olur…

Ya şehit çocuklarına bunu yapmayacaksın ya da baba ve analarının katillerine sahip çıkmayacaksın. İkisini beraber yapıyorsan sana insan denmez Cem Yılmaz. Ya ileri derecede ahmaksın ya da hainliğini şehit çocuklarını istismar ederek kapatmaya çalışıyorsun?

Cem Yılmaz senden bir isteğimiz var. Terör örgütü PKK’ya ağız dolusu hakaret edebilir misin?

Terör örgütü PKK ve uzantılarını kınayabilir misin?

Terörist Demirtaş’ın ve Osman Kavala’nın terör örgütü PKK’yı destekleyen açıklamalarına ait videoları evinde oturup izleyip, gizemi çözüp-çözmediğine dair tekrar bir açıklama yapar mısın?

Aksi halde “Kasımpaşa’dan Apaçi Selim’in selamı var” desen bile senin bu ihanete destek kampanyasındaki rolün asla unutulmayacak ve seni kurtaran olmayacak Cem Yılmaz…

NE OLMUŞTU?

Cem Yılmaz, geçtiğimiz hafta katıldığı "Rüstem Batum Sohbetleri” isimli Youtube programında Osman Kavala ve Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın durumu hakkında ne düşündüğü sorusu üzerine "Evrensel standartlarda, bir ülkede böyle şeylerin olmaması gerektiğini düşünüyorum. Başka ne düşüneyim. Çünkü elimde gerçekten dediğin gibi en yalın hali ile, evinde oturan bir vatandaş olarak, kim olduğu, ne olduğu bilinen, ne yaptığı bilinen bir insanın böyle gizemli bir suçu varmış gibi gösterilmesini biz oturduğumuz evden anlayamıyoruz" yanıtı vermişti. (HABER MERKEZİ)