Bahçeli'nin başdanışmanı, Özdağ ve Uğuroğlu ile saldırıyı kınayan muhalefeti hedef aldı

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin başdanışmanı Yıldıray Çiçek, saldırıya uğrayan Gelecek Partili Selçuk Özdağ ve gazeteci Orhan Uğuroğlu ile saldırıyı kınayan muhalefet liderlerini hedef aldı: "İki tokat, üç sopa yiyen için ortalığı ayağa kaldırıp, 846 kişinin katilini 'serbest bırakın' demek bu kadar basit olmamalı."

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin başdanışmanı Yıldıray Çiçek, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ ile Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu için "Şeytanla aynı yatağa girecek kişiler" ifadesini kullandı, uğradıkları saldırıya tepki gösteren muhalefet liderlerini ise aynı zamanda eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın serbest bırakılmasını istedikleri için hedef aldı.

Çiçek, partisine yakınlığıyla bilinen Türkgün'deki 'Bu muhalefetin aklı ve karakteriyle hukuk aranmaz!' başlıklı yazısında "Elbette saldırıya uğrayan hukuk devletinde hakkını arayacaktır. Bu tür olaylar kınanacaktır" dedikten sonra şöyle devam etti:

'SALDIRIYA UĞRAYAN KİŞİLER CHP'YE OY VEREN KİŞİLER'

"Ama gelin Türkiye’deki muhalefetin garabet mantığına bakalım. Öncelikle şunu not düşelim. Saldırıya uğrayan kişiler de Ankara ve İstanbul’da bizzat CHP’ye oy veren ve çalışan kişilerdir. 'Ne yani CHP’ye oy veren ve çalışan saldırıya uğrayabilir mi diyorsun?' diye sorabilirsiniz. Cevabım tabii ki hayır, konuyu başka bir yere getireceğim. O konuda Türkiye’de hukuku, adaleti sulandırmaya çalışan, suçu ve suçluyu öven bir CHP ve yanında kapıkulu olan yancı muhalefet varlığından bahsedeceğim. Yaklaşık dört yıldır CHP’nin başını çektiği muhalefet Selahattin Demirtaş isimli teröristi Türkiye’de sembolleştirdi. Hem de “siyasi kahraman, mazlum, hiçbir suçu olmayan” biri olarak bunu yaptılar. Bugün Selçuk Özdağ ve diğerleri üç yumruk yedi diye ortalığı ayağa kaldıran Kemal Kılıçdaroğlu, Meral Akşener, Ahmet Davutoğlu, Temel Karamollaoğlu, Ali Babacan 846 kişinin azmettirici katilini hemen serbest bırakın demiyor mu? Burada çok büyük çelişki, tuhaflık ve garabet yok mu?"

'KILIÇDAROĞLU RUH SAĞLIĞINI YİTİRDİ'

3 yumruk yiyen için ortalığı ayağa kaldır ama 846 kişinin katili bir teröristi de “hemen serbest bırakın” diye savun… CHP’yi terör örgütlerinin avukatı haline getiren Kemal Kılıçdaroğlu’na hiçbir şey demiyorum. Allah bize onun terör örgütlerine yardım ve yataklık suçu yüzünden yargılandığı günleri gösterir inşallah diyorum sadece… Ben Kemal Kılıçdaroğlu’nun ihanetler peşinde koşmaktan ruh sağlığını da yitirdiğini düşünüyorum. İki tokat, üç sopa yiyen için ortalığı ayağa kaldırıp, 846 kişinin katilini “serbest bırakın” demek bu kadar basit olmamalı… Türkiye’de işte böyle garabet bir muhalefet vardır. Oysa bu garabeti yapmasalar, birinin kılına dokunulsa hukuk dendiğinde ne kadar anlamlı olur değil mi? Eğer terörist Demirtaş’ı övüyor ve “derhal serbest bırakılsın” diyorlarsa, hayatını kaybeden 846 kişinin, yaralanan, sakatlanan binlerce kişinin sorumlusu da bu muhalefettir.

'GEREKEN CEVABI HER DAİM VERİYORUZ'

 Saldırıya uğrayan Selçuk Özdağ, Orhan Uğuroğlu gibi adamlar sahiplerine yaranmak için sürekli MHP’ye saldıran, Ülkücüleri tahrik eden kişilerdir. Bunların her alçak iftira sözleri ve yazısı için gereken cevabı da her daim veriyoruz. Bunlar siyasi menfaatleri için şeytanla aynı yatağa girecek karakterdeki adamlardır. Geçmişlerine bir bakın, bunların girmedikleri delik kalmamıştır." (HABER MERKEZİ)