Bahçeli'den Türkkan tepkisi: Düşman dili

MHP lideri Bahçeli, İYİ Partili Lütfü Türkkan'a tepki göstererek, "Bir şehidimizin bacısına küfretmek soysuzluktur, şerefsizliktir, düşman dilidir" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında İYİ Partili Lütfü Türkkan'ın küfür etmesi ile ilgili konuştu. Bahçeli, "'Burası Kürdistan' diyene tık yok, şehit bacısına küfür vardır. Allah'tan niyazım yaptıklarıyla karşılaşmasıdır" dedi.

Atatürk'ün ölümünün 83'üncü yıldönümüne ilişkin açıklama yapan Bahçeli, "Geride bıraktığı muhteşem eserleri, müstesna hizmetleri mahşeri vicdanda ebediyen hükmünü koruyacaktır. Dehasının başında kuvvetli öngörüsü gelmektedir. Türk milletinin varlığına kast eden her türlü tehdidin farkına vararak milleti uyandırmış, bağımsızlık meşalesi yakmıştır" dedi.

Bahçeli sözlerini şöyle sürdürdü:

AHLAKSIZ TEZVİRATLAR: Terörle mücadeleyi engellemek, terörizmin değirmenine su taşımak için devamlı faaliyet içinde bulunan siyasi partilerin milli güvenlik tehdidi haline geldiğini görmek zorunluluktur. Fırsat kollayan siyasi parti ve STK kisvesine bürünmüş odakların adalet, ekonomi, hukuk, özgürlük gibi kavramları sık sık telaffuz etmeleri yalan ve riya numunesidir. Türkiye'nin ayağından çekiştirenler boş durmuyorlar. Fitnenin birisi biterken, diğeri başlamaktadır. Sayın Cumhurbaşkanımızın sağlığıyla ilgili yayılan ahlaksız tezviratlar, gözümüzden kaçmayan alçaklıklardır. Siyasi, ekonomik ve diplomatik saldırılar artmaktadır. Türkiye'nin sırtına hançer saplamak isteyenlerin fırsat kollamaları her karanlık yola müracaat etmeleri görülmektedir. Adına Millet denen aslında zillet olan ittifak, Türkiye'nin önünü kesmek için adeta yarış halindedir. CHP tezkereye hayır diyerek tarihte kırılma yaşamıştır. Çanakkale ruhunu sarsan, milli mücadeleyi satan CHP Genel Başkanı ve yönetiminin ne yatacak ne sığınacak yeri kalmıştır. CHP ile yüzleşmek demek, Türkiye'nin huzursuzluk devirlerine ayna tutmak demektir.

MERTSEN, GÜCÜN YETİYORSA... Kemal Kılıçdaroğlu bir sonuçtur, sebepler ise CHP'nin son 50 yıllık tarihinde yatmaktadır. Kılıçdaroğlu'nun istikameti şaşmış, tüm yolları Kandil'e açılmıştır. Teröristlerle mücadeleye karşı çıkan CHP'dir ve bu güvenlik sorunu tarafını ve tercihini şeytandan yana kullanmıştır. CHP'ye oy veren kardeşlerimiz şaşkındır. İyice sıkışan, minderden kaçmak için çareler arayan Kılıçdaroğlu soluğu Yozgat'ta almıştır. 'Kandil denen yuvayı yerle yeksan etmezsem bana da Kılıçdaroğlu demesinler' demiş. Karga kekliği taklit edeyim derken kendi yürüyüşünü şaşırmış. Kılıçdaroğlu'nun hali pür meali budur. Kandil'e yuva değil, mağara delikleri vardır, tezkereyle teröristleri o deliklerde yok edeceğiz. Ağzına PKK'yı al da görelim. Hainsin, canisin diye seslen de tavrını görelim. Teröristler sadece Kandil'de değil, Irak ve Suriye'nin kuzeyinde yuvalanıyorlar. Selahattin Demirtaş Kandil yetiştirmesi azılı ve kanlı bir teröristtir. İşine gelmediği için bu yakıcı gerçeği görmek istemiyorsun. Meşru kabul ettiğin HDP, PKK'nın ayağıdır. Diyarbakır başta olmak üzere, analar evlatlarını almak için HDP il binaları önünde nöbet tutuyorlar. Sayın Kılıçdaroğlu eğer mertsen, gücün yetiyorsa, gözün kesiyorsa HDP'li yoldaşlarının karşısına dikil de Kandil'i yerle yeksan edeceğini söyle. Haykır da adam mısın, değil misin karar verelim.

KILIÇDAROĞLU JURNALCİLİK YAPTI: 10 büyükelçi tarafından açıklanan muhtıranın külleri soğumadan, aynı maksada hizmet için şimdi de Kılıçdaroğlu karşımıza çıkmıştır. Büyükelçilere mektup göndermiştir. Bu krizdir. Bu 5 Kasım skandalı olarak tarihe geçecektir. Türkiye alerjisi ile yazılmış satırlarda Kılıçdaroğlu jurnalcilik yapmıştır. Mektupta diyor ki, 'Ülkenizdeki yatırımcılar Kanal İstanbul projesini desteklememelidir. Bu ülkemiz ile dünyanın iklimine zarar verecektir. İstanbul'a ihanet dünyaya ihanet anlamına gelmektedir.' Sözün anlamını kaybettiği noktadayız. Bir muhalefet partisi iktidarın yapmak istediği projeye itirazı kategorik ret olabilir. Bunu millete anlatması, yetkiyi aldığında gereğini yapmasıdır. CHP Genel Başkanı'nın yabancı sefirlere Türkiye'nin iç meselesi olan bir projeyle ilgili mektup yazması kimlerin terkibidir? Sayın Kılıçdaroğlu ne hallere düştün? Türkiye'nin bir meselesini yabancı büyükelçilere nasıl bir mantıkla şikayet edip, yardım dileniyorsun? Hiç mi gocunmadın, utanmadın, sıkılmadın. Yabancı büyükelçilere bir projeyi nasıl ispiyonlarsın. 18 Ekim bildirisinin siyasi ayağı sensin. Kılıçdaroğlu demokrasiye kara çalmıştır. CHP milli iradeyle yollarını ayırmıştır.  

KANDİL'E TÜRK BAYRAĞI DİKİLMELİ: Terörle mücadele aynı zamanda vatan, millet, beka, bağımsızlık mücadelesidir. Allah'ın izniyle terör musibetinin kökü kazınacaktır. CHP, HDP ve diğerleri istedikleri kadar tezkereye hayır desinler, yararsızdır, sonuçsuzdur. Türk milleti tezkere kaçaklarına siyasi tasdiknamelerini hazırlamış, 2023 Haziranı'nda teslim etmek için beklemektedir. Gerekirse Kandil'e Türk bayrağı dikilmelidir. Bu işin başka çaresi kalmamıştır. Onlar göz boyamak için dedikodu yapsınlar millet bunları zifte bulayacaktır. Kimin eli kimin cebinde belli değildir. Bölgemiz asimetrik çatışmaların merkez üssüdür. Erbil'de bir toplantı yapılmış, Irak asıllı Yahudilerin dönmesi için düğmeye basılmıştır. 7 Kasım'da Irak Başbakanı Kazimi'ye suikast girişiminde bulunulmuştur. Balkanlar diken üstündedir. Bosna Hersek huzursuzluğun pençesindedir. Türkiye her taraftan kuşatılmıştır. Biz bu kuşatmayı yaracağız. CHP, HDP, İP ve diğer yandaşları ne kadar direnirse dirensinler Türkiye zulme, teröre, hıyanete teslim olmayacaktır. Bizi biz yapan ne varsa hedef alınmaktadır.

ŞEHİT AİLESİNE KÜFÜR DÜŞMAN DİLİDİR:  Bir şehidimizin bacısına küfretmek soysuzluktur, şerefsizliktir, düşman dilidir. İçinde insan sevgisi, şehit saygısı olan hepimizin yüreğini dağlamıştır. 'Burası Kürdistan' diyene tık yok, şehit bacısına küfür vardır. Allah'tan niyazım yaptıklarıyla karşılaşmasıdır. Benim İmralı canisiyle mektuplaştığımı söyleyen ispat etmezsen müfterisin. Şehidimizin bacısına küfre CHP'den en küçük tepki gelmedi. (HABER MERKEZİ)