Bahçeli, eski yardımcısını partiden ihraç ediyor

Eski MHP Genel Başkan Yardımcısı Şevket Bülent Yahnici, Alparslan Türkeş Vakfı'na yönelik ülkücü saldırı sonrası yaptığı açıklama nedeniyle partiden ihraç ediliyor.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Alparslan Türkeş Vakfı'nın gerçekleştirdiği ve MHP'lilerce baskın düzenlenen anma etkinliğinde konuklardan biri de eski MHP Genel Başkan Yardımcısı Şevket Bülent Yahnici'ydi. Saldırının ardından Halk TV'ye bağlanarak yaşananları yorumlayan Yahnici, "Grubun önünde bulunan birisi 'MHP geldi' diyerek, fırsat ve boşluk bulduğu ilk anda arkadaşlarımıza çullandı" demişti.

İsmail Saymaz'ın haberine göre Yahnici, kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edildi.  Yıllarca Alparslan Türkeş'in özel kalem müdürlüğünü yapan, uzunca bir dönem de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yardımcılığını üstlenen Yahnici'nin parti yönetimiyle arasına mesafe koyduğu birkaç yıldır biliniyor.

Eski MHP'li yönetici, bu kapsamdaki en öne çıkan açıklamasını 2019 yılında Kanal İstanbul'la ilgili tartışmalar sırasında yapmıştı:

"Ben Genel Başkan Yardımcısıydım ama tanıyamıyorum. 2011’de Kanal İstanbul’u 'çılgınların çılgın projesi' diye ifade eden, ifade buyuran Sayın Bahçeli, bugün ne oldu da acaba, 'Kanal İstanbul’a karşı duranlar hain' demektedir?" (HABER MERKEZİ)