Bahçeli: Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Türkiye'nin milli ve stratejik gücü olmaya 2022'de de devam edecek

Bahçeli yeni yıl mesajı yayınladı: Cumhur İttifakı'nın muazzez varlığı, Cumhurbaşkanlığı Sistemi'nin muhkem ve muteber vasfı Türkiye'nin milli ve stratejik gücü olmaya 2022'de de de devam edecek.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR- MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayınladı. "Sancılı ve sorunlarla perçinlenmiş bir yılı geride bırakıp, sağduyunun, saygı kültürünün, sorumluluk ruhunun, kaynaşma ve kucaklaşma şuurunun hakim olmasını dilediği yeni bir yılı" karşıladıklarını belirten Bahçeli "2021 yılının bagajına dolmuş ağır yüklerin 2022'de ufkumuzu perdelememesi evvelemirde niyazım ve iyi niyetli beklentimdir" değerlendirmesini yaptı.

Empati ve hoşgörünün, toplum ve siyaset hayatına daha çok sirayetinin kaçınılmaz bir ihtiyaç olduğunu vurgulayan Bahçeli, şunları söyledi: 

"Tıpkı 2021'de olduğu gibi, Türkiye'nin büyüme, kalkınma, yükselme ve kronik sorunlarından kurtulma iradesini baltalamak için tetikte bekleyen, teyakkuz halinde olan çevreler 2022'de de rahat durmayacak. Çünkü 2023 hedefleri iç ve dış çıkar gruplarını, melanete ve meskenete düşmüş siyasi anlayışları bir yanda tedirgin ederken diğer yanda da korkuya sevk etmektedir. Ancak korkunun sonu, korkaklığın sonucu yoktur. Türk milletinin kutlu yolculuğunu engellemeye, ülkemizin önünü kesmeye, yayından çıkan oku kırmaya hiç kimsenin, hiçbir oluşumun nefesi yetişmeyecektir. Kara kampanya mucitleri, karanlık kurgu muhipleri, kavga ve karışıklık müellifleri 2021'de nasıl kaybetmişlerse 2022'de de aynı akıbete maruz ve mahkum kalacaklardır. Cumhur İttifakı'nın muazzez varlığı, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin muhkem ve muteber vasfı Türkiye'nin milli ve stratejik gücü olmaya 2022'de de devam edecek, bunu hazmedemeyenler ise bir kez daha hüsrana uğrayacaktır.

SOYLU VE AKAR'A DESTEK 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'a destek veren Bahçeli şöyle devam etti: "Türkiye Cumhuriyeti devletinin terör örgütlerine karşı sahada elde ettiği mutlak üstünlüğü ne TBMM'de ne belediye koridorlarında ne medyada ne de iş ve sosyal hayatta kaybetmeye tahammül etmeyecek. Son günlerde terörle mücadelede büyük başarılara imza atan, kalpleri vatan ve millet sevgisiyle çarpan İçişleri Bakanı ile Milli Savunma Bakanı'na yönelik asılsız ve ahlaksız ithamlar dikkatlerimizden kaçmıyor.

Hükümete ve bu iki bakana yapılan her türlü saldırı bir yönüyle teröre hizmet, teröristlere destektir. Gündemdeki sıcaklığını muhafaza eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığıyla ilgili vahim süreci bir yanda Türk Silahlı Kuvvetlerinden ihraç edilen FETÖ'cülerle ilişkilendirip dönemin Genelkurmay Başkanı hakkında spekülasyona heveslenmek, diğer yanda da İçişleri Bakanı'nı hedef almak namuslu bir davranış sayılamayacaktır.

Seçilmiş olmak demek kanun kaçaklarını, terör severleri, terörist emelleri korumak ve taltif etmek anlamına gelmeyecektir. Devletin hükmi şahsiyeti, milletin varlığı ve güvenliği her türlü mülahazanın üstündedir. Sandıkla adaleti karşı karşıya getirmek menfur bir cinayettir. Hukukun karşısında herkes eşittir. Hiç kimse ayrıcalıklı ve imtiyazlı değildir. Bu kapsamda İstanbul Büyükşehir Belediyesinde işe alınan terör örgütleriyle irtibat ve iltisaklı Vandallara kucak açan, onay veren, referans olan, göz yuman, çanak tutan, iş birliği yapan kim varsa en alttan en üst makama kadar müteselsilen sorumluluk altındadır. Konuyu millet iradesine dayandırmak, kime yarayıp yaramadığını tartışmaya açmak, lafı ortaya atıp isteyenin istediği payı almasını küstahça ifade etmek sakat bir mantık, savruk bir manevradır. Adaletin işleyiş, işlerlik ve ilerleyişini sulandırmak en başta terörizme uzatılmış zeytin dalıdır ki buna yeltenenlerin midelerinde öğütemedikleri erik kurusu olduğu meydandadır."

'KILIÇDAROĞLU HAYDUT GİBİ...'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Milli Eğitim Bakanlığı önüne gitmesine atıfta bulunan Bahçeli, "Merkez Bankasının, TÜİK'in ve Milli Eğitim Bakanlığının kapısına haydut gibi dayanarak yıkım siyasetini kuvveden fiile geçirmeye çalışan, sivil itaatsizlik damarının açılmasını sinsi sinsi hedefleyen zillet zihniyetinin terör örgütleriyle kurduğu yakınlık, bölücülerle ittifakı artık tehdit boyutundadır" değerlendirmesini yaptı. (HABER MERKEZİ)