Babacan'ın Konyalı esnafa yanıtı: Bu kötüye gidişi içeriden gördük

DEVA Partisi lideri Ali Babacan “Aylık 2 bin lira fatura geliyor. Yönetenlerden biri gelse iki ay döndüremez bu dükkânı” diyen esnafa, “Biz bütün bu kötüye gidişi içeriden gördük" diye yanıt verdi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, mevcut iktidarın Türkiye'nin sorunlarına asla çözüm bulamayacağını söyledi.

Babacan Konya'da esnafı ziyaret etti. Bir dönerci işletmesinde Ali Babacan’a derdini anlatan esnaf, “Cep harçlığı gibi verilen 1’er 3’er milyar ile biz nasıl geçinelim? 16 aydır soran eden olmadı. Dükkân sahibi kira istiyor, yıllık 35 bin lira kiram var. Bir senedir veremiyorum. Elektriğe doğalgaza durmadan zam geliyor. Burası küçük işletme aylık 2 bin lira fatura geliyor. Yönetenlerden biri gelse iki ay döndüremez bu dükkânı. Artık elektrik yakmayalım diye saat 9’da kapatıp gidiyoruz” dedi.

'BİZİM DERDİMİZ YIKMAK DEĞİL, YAPMAK'

Babacan, “Biz bütün bu kötüye gidişi içeriden gördük. Şu an yönetenler bu ülkenin sorunlarına asla çözüm bulamayacaklar” diye yanıt verdi. Esnaf, “Başkanım sizin gibi güzel insanlar yıkacak bunları” diye karşılık verdi. Babacan bunun üzerine “Bizim derdimiz yıkmak değil, yapmak” dedi.

'BİN 600 LİRA MAAŞ ALIYORUM, BİN LİRA KİRA VERİYORUM'

Bir diğer kişi ise Babacan’a şunları söyledi: “Biz yıllardır çalıştık, emekli olduk. Emekliliğime sevinemedim bile. 1060 liraya emekli oldum. 1600 lira maaş alıyorum, 1000 lira kira veriyorum. Çocuğum liseye gidecek. Bayramda 100 lira ikramiye verdiler. Bir kilo bonfile 100 lira. Biz et göremiyoruz ki. Emekli maaşıma 76 lira zam aldım. Tavuğun kilosu 25 lira.” (ANKA)

Etiketler Ali Babacan Konya