Babacan'dan 'Geçinemiyoruz' diyen esnafa: Hükümet yönetemeyince öyle oluyor

Sivas'ta esnafı ziyaret eden DEVA lideri Babacan, “Geçinemiyoruz” diyen bir kişiye “Hükümet yönetemeyince, yöneten kadrolar işin ehli olmayınca öyle oluyor" yanıtını verdi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “Geçinemiyoruz” diyen bir kişiye, “Hükümet yönetemeyince, yöneten kadrolar işin ehli olmayınca öyle oluyor. Biz onun için DEVA Partisi’ni kurduk. Biz ehil bir kadro kurduk, yürüyoruz” yanıtını verdi. Sivas’ta esnaf ile konuşan Babacan, “Ülke düzelir mi?” sorusunu ise “Bu iktidarla mümkün değil. Bu iktidarın düzelmeyeceğine biz kesin kanaat getirdik. Ondan sonra bir araya geldik, DEVA Partisi’ni kurduk ve yürüyoruz” diyerek cevapladı. 

'HAFTADA BİR YAĞ ALSAK MAAŞ GİTTİ'

Esnafın, “Yeni evlendim, geçinemiyoruz. Yağ olmuş 100 lira. Yağsız da yemek yapılmıyor. Haftada bir yağ alsak maaş gitti. Bu ülke niye bu kadar zamlanıyor? Dışarıdakiler bizimle dalga geçiyor” demesi üzerine Babacan, “Zammın kaynağı döviz kuru. Ekonomiyi yönetemedikleri için döviz kuru arttıkça her şey artıyor. 1994 krizinde, 2001’de yine patlamıştı. Şimdi de öyle. Hükümet yönetemeyince, yöneten kadrolar işin ehli olmayınca öyle oluyor. Tarihte çok yaşadık yine yaşıyoruz. Biz ehil bir kadro kurduk, yürüyoruz” ifadelerini kullandı. (ANKA)