Babacan: ATV kimin?.. AK Partili esnaf: Tayyip'in, çok eleştiriyorum

DEVA lideri Babacan, Çerkezköy'de bir esnafla İstanbul Sözleşmesi'ni tartıştı. Babacan, aile yapısından bahseden esnafa TV'deki yayınları örnek verdi. Esnaf, 'Tayyip'in dediği ATV kanalını eleştirdi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Tekirdağ Çerkezköy'de esnafı ziyaret etti. Babacan, bir dükkanda dışarıdan gelen yurttaşlarla da sohbet etti. Sohbet esnasında İstanbul Sözleşmesi'nin aile yapısını bozduğunu söyleyen bir esnaf ile Babacan arasında, ATV'nin  yayın politikası ve iktidarla ilişkisine varan diyaloglar yaşandı.

Sözleşmenin yanlış olduğunu düşünen esnafa Babacan, "Aile yapısı diyorsun da televizyondaki dizilere bakıyor musun?" diye sordu. Seçimlerde sadece AK Parti'ye oy verdiğini anlatan esnaf "Evet, TV'deki programlar, çok berbat" diyerek karşılık verince Babacan da, "ATV kimin kanalı? Eğer mesele bizim aile yapımız ise, şu anda hükümetin yüzde yüz kontrol ettiği, hatta sahibi olduğu televizyon kanallarının yayın politikasına bir bakın. Aile yapısı niye bozuk? Çok öyle uzaklara, sözleşmeye filan gitmeyin" diyerek yanıt verdi.

Babacan ve esnaf arasındaki diyalog özetle şöyle:

 

Babacan: İstanbul Sözleşmesi deyince ne geliyor aklınıza ya da ne anlatıyor?

Esnaf: Ailelerin parçalanması, bana göre.

Babacan: Mesela nasıl sebep oluyor parçalanmasına?

Esnaf: Muhafazakar yapıya sahibim ben inşaatta çalışıyorum. Geldim akşam eve karım yemek yapmamış. Ufak bir tartışma çıktı ya, eşim şikayet etti. Beni evden uzaklaştırıyor. Ben 40 yıl çalışmışım. Bir ufak tartışmadan. Bana göre yanlış.

Babacan: Ufak bir tartışmamı ötesinde bir şey mi?

Esnaf: İnsan eşine ne yapabilir?

Babacan: Kötü şeyler yapanlar oluyormuş.

Esnaf: 2012'de bu sözleşme çıkmış, 2021'deyiz. Aile yapımız berbat oldu.

Babacan: Aile yapısı diyorsun da televizyondaki dizilere bakıyor musun?

Esnaf: Evet, aKV'deki programlar, çok berbat.

Babacan: ATV kimin kanalı?

Esnaf: Tayyip'in kanalı, eleştiriyorum.

Babacan: Ya şimdi bak sözleşmeye takıyoruz. Bizim eğer mesele bizim aile yapımız ise, şu anda hükümetin yüzde yüz kontrol ettiği hatta sahibi olduğu televizyon kanallarının yayın politikasına bir bakın. Aile yapısı niye bozuk? Çok öyle uzaklara, sözleşmeye filan gitmeyin. (ANKA)