Baba Cihantimur'dan yurtdışına kaçan oğluna çağrı

Oğuz Murat Aci'nin ölümüne neden olan ve annesiyle yurtdışına kaçan T.C.'nin babası şüpheli sıfatıyla geldiği adliyede oğluna Türkiye'ye dönmesi çağrısı yaptı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR- Eyüp'te 1 Mart 2024 tarihinde saat 23.50 sıralarında 17 yaşındaki T. C.'nin 34 EEG 06 plaka sayılı araçla seyir halindeyken yol kenarında arıza nedeniyle park halinde bulunan 3 adet ATV tipi araçlara çarpması sonucunda bir kişi ölmüş, 4 kişi yaralanmıştı. Olayla ilgili soruşturma başlatan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 2 Mart 2024 tarihinde saat 03.50 sıralarında İstanbul Havalimanından Mısır'a çıkış yaptıkları tespit edilen anne Eylem Tok hakkında “Suçluyu kayırma" suçundan ve oğlu T.C hakkında "Bir kişinin ölümü ile birlikte birden fazla kişinin yaralanmasına sebebiyet vermek" suçundan aynı gün 2 Mart 2024 tarihinde yakalama kararı çıkarmıştı. Başsavcılık, 7 Mart'ta anne ve oğlu için kırmızı bülten çıkarılması talebi hazırlayarak Adalet Bakanlığına göndermişti. Eylem Tok ve oğlu T.C'nin Mısır'dan ABD'ye geçtikleri ortaya çıkmıştı.

DHA'nın haberine göre, Soruşturma devam ederken şüphelilerin kaçmasına yardım eden Ayşe Ceren S. tutuklanmış; baba Op. Dr. Bülent Cihantimur hakkında ise yurt dışı yasağı konulmuştu.

Bülent Cihantimur, bugün ifade vermek üzere Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na geldi.  Soruşturma kapmasında hakkında yurt dışı yasağı konulan baba Op. Dr. Bülent Cihantimur kazayla ilgili ifade verdikten sonra adli kontrol talebiyle mahkemeye sevk edilmesinin ardından serbest bırakıldı.

Bülent Cihantimur, oğluna da Türkiye'ye gelip hesap vermesi için çağrıda bulundu. 

'DEFALARCA ARADIM, EYLEM TOK TELEFONLARIMI AÇMIYOR'

Cihantimur, iddiaları reddetti, vefat eden Oğuz Murat Aci’nin ailesi ile temasa geçtiğini söyledi, "Olanlar için çok üzgünüm, kayıpların geri getirilemeyeceğini biliyorum" dedi.

Cihantimur, kazazede aile için elinden gelen ne varsa ömrünün sonuna kadar yapacağını oğlunun da Türkiye’ye gelmesi ve Türk hukuku önünde hesap vermesi gerektiğini düşündüğünü söyledi.

İfade öncesi yazılı bir açıklama yapan baba Cihantimur, ölü ve yaralılar hakkında bilgisinin olmadığını, olayı 1.5 saat sonra öğrendiğini ifade etti.

Eylem Tok'u defalarca aramasına rağmen telefonlarını açmadığını iddia eden Cihantimur'un Eylem Tok ve oğlunun yurtdışına çıkışını planladığı iddia ediliyor.

(HABER MERKEZİ)