Azerbaycan'a füze saldırısı yapıldı, Ermenistan saldırıyı üstlenmedi

Azerbaycan'ın Gence ve Mingeçevir kentlerine füze saldırısı düzenlendi. Azerbaycan saldırıyı Ermenistan'ın düzenlediğini öne sürdü, Ermenistan tarafı ise bu iddiaları yalanladı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Azerbaycan Cumhurbaşkanı Müşaviri Hikmet Hacıyev, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Gence ve Mingeçevir'e füze saldırısı yapıldığını duyurdu. Hacıyev saldırıyı Ermenistan ordusunun gerçekleştirdiğini iddia etti.

Hacıyev, Gence'ye düzenlenen saldırıda 2'si çocuk 5 sivilin öldüğünü, 35 sivilin yaralandığını duyurdu.

Sputnik Azerbaycan muhabiri, saldırı sonucu yıkılan bazı yapılar olduğunu ve enkaz altında kalanların olabileceğini kaydetti.

Ermenistan: Azerbaycan'a yönelik ateş açmadık

Ermenistan Savunma Bakanlığı Basın Sözcüsü Shushan Stepanyan ise Twitter'dan yaptığı açıklamada saldırıyı Ermenistan'ın gerçekleştirmediğini ifade etti. Stepanyan, "Azerbaycan askeri-sivil liderliğinin açıklamalarına yanıt: Ermenistan Cumhuriyeti topraklarından ya da Ermenistan Silahlı Güçleri tarafından Azerbaycan'a yönelik ateş açılmamıştır," ifadelerini kullandı.

Grad füzelerinin menzili 20 kilometre, Gence 40, Mingeçevir 50 kilometre uzaklıkta

Ermenistan Savunma Bakanlığı Sözcüsü Stepanyan, Azerbaycan medyasında Ermeni Grad füzelerinin Gence ve Mingeçevir kentlerini hedef aldığına ilişkin olduğu iddiasıyla yayınlanan görüntüler hakkında değerlendirmede bulundu.

Stepanyan, "Ermeni Grad füzelerinin menzili 20 kilometre. Gence 40, Mingeçevir 50 kilometre uzaklıkta," dedi.