Ayşe Ateş, Milli Yol Partisi ziyaretini iptal etti: Erdoğan ile bugün görüşebilir iddiası

Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş, bugün MYP Genel Başkanı Remzi Çayır ile olan görüşmesini erteledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ateş'in bugün görüşeceği ihtimali gündeme geldi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Suikast sonucu yaşamını yitiren eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş bugün Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır ile yapacağı görüşmeyi erteledi.

ANKA Haber Ajansı'na göre Ayşe Ateş, Cumhurbaşkanlığı’ndan aranarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yapacağı görüşmenin bugün gerçekleşebileceğine dair bilgi verildi. Ateş görüşmenin kesinleşmediğini, beklenen telefonun henüz gelmediğini açıkladı.

Ayşe Ateş yaklaşık bir yıldır Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan görüşme talep ettiğini açıklamıştı. Resmi ve gayriresmi şekilde diyalog zemini yaratmaya çalıştığını dile getiren Ayşe Ateş, 10 Haziran’da CHP Genel Merkezi'nde yaptığı açıklamada Erdoğan'ın görüşme talebini kabul ettiğini fakat MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, "Bunların sırtını sıvazlamayın bunları korumayın" mesajı üzerine iptal edildiğini söylemişti.

Haberlerin ardından yaşanan gelişme üzerine Erdoğan'ın, Ayşe Ateş ile bir araya geleceği duyurulmuştu.

Öte yandan en son 18 yıl önce Deniz Baykal döneminde CHP'yi ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Özgür Özel ile görüşecek.

(HABER MERKEZİ)

Etiketler ayşe ateş erdoğan