Aykut Kocaman: Gaziantepli oyuncunun topa vurduğunu görmedim saatimi kurarken

Muhammet Demir'in 9. saniyede attığı golü değerlendiren Başakşehir Teknik Direktörü Kocaman, "Gaziantepli oyuncunun topa vurduğunu görmedim saatimi kurarken, topu filelerde gördüm" dedi.

Google Haberlere Abone ol

 

DUVAR - Gaziantep Futbol Kulübü, Medipol Başakşehir'i Muhammet Demir'in (İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü) 9. saniyede attığı golle mağlup etti.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Başakşehir Teknik Direktörü Aykut Kocaman ise Gaziantep FK'nin kendileri için sert bir takım olduğunu söyledi.

İyi organize olan bir takımla karşılaştıklarını ifade eden Kocaman, şöyle devam etti:

"Kötü bir başlangıcın ardından Fenerbahçe galibiyetiyle moral anlamında toparlanmıştık. Bu maçı mutlaka puanla bitirme amacındaydık. Tabii bu duygularla başlanan maçta, göreve başladığımdan beri 'başıma gelmeyen kalmadı' demeyeceğim ama gariplikler adına konuşuyorum. Bugün de bunlardan bir tanesini yaşadık, maçın 9. saniyesinde. Gaziantepli oyuncunun topa vurduğunu görmedim saatimi kurarken, topu filelerde gördüm. 9. saniye Türkiye rekoruymuş. Türkiye Süper Lig'in en erken golüyle tanışmış olduk."

'BAZI ÇİÇEKLER BAZI TOPRAKLARDA OLMUYOR'

Muhammet Demir'in çok değerli bir futbolcu olduğunu söyleyen Kocaman, "Bazı çiçekler bazı topraklarda olmuyor. Hayatın gerçeği bu. Muhammet için de doğru topraklar buralar gibi gözüküyor. Sezon başından beri çok istedim ama bir yerden sonra sıkıntı olduğunu görünce ayrılması konusunda kendisiyle konuştum, yolu açık olsun" diye konuştu.

Son vuruşlarda sorunlar yaşadıklarını da dile getiren Kocaman, "Zaman zaman da Fenerbahçe'de olduğumda eleştiri alıyordum. Neden eleştiri aldığımı anlamadım" dedi.

"İnsanların sorunları ve sıkıntıları üzerine almaları kadar doğal ve erdemli bir şey yoktur" diyen Aykut Kocaman, "Her bulunduğum yerde çözülemediğini gördüğüm ve benden kaynakladığını anladığım durumları hissettiğimde yönetimlerle bunu konuştum. Bundan sonraki süreçte de böyle, şu anda da böyle bir durum olduğunda aynı şeyi aynı şekilde yönetimle de konuşurum. İki tarafın anlaşması en önemli şeylerden bir tanesi" ifadelerini kullandı. (GAZİANTEP/AA)