Aydın Ünal: Pelikan yeni FETÖ'dür

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eski metin yazarı Aydın Ünal'dan Pelikan açıklaması: "Pelikan Örgütü, Cumhurbaşkanı'nı savunan değil, onun arkasına saklanarak, Anayasal suç işlemeye kadar varan kirli işler çeviren bir örgüttür."

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın eski metin yazarı ve eski AK Parti Ankara Milletvekili Aydın Ünal, sosyal medya hesabından Pelikan yapılanmasına ilişkin ağır suçlamalarda bulundu. Pelikanın 'Yeni FETÖ' olduğunu söyleyen Ünal şu mesajları paylaştı: 

 

 

- Adını anmaya değmez bir müfterinin iftirasına kısa cevabımdır: Pelikan Örgütü ile mücadeleye 2016 yılı başında milletvekili iken başladım; listeye yeniden girmemeyi açıkça göze alarak, aşağılık itibar suikastleri altında bu tehlikeye ısrarla ve inatla dikkat çektim, çekiyorum.

- Pelikan Örgütü, Cumhurbaşkanını savunan değil, onun arkasına saklanarak, Anayasal suç işlemeye kadar varan kirli işler çeviren bir örgüttür. Erdoğan ve AK Parti’yi paçasından tutup aşağı çekmektedir. Son hadiseler de bunu zaten ispat etmiştir. Pelikan yeni FETÖ’dür."

PELİKAN GRUBU NEDİR?

Kamuoyunun ilk olarak 1 Mayıs 2016'da adını duyduğu Pelikan grubu, o dönem Başbakan olan Ahmet Davutoğlu'na karşı sert ifadelerin yer aldığı 'Pelikan Bildirisi'ni yayınlamıştı. 'Pelikan Darbesi' olarak da anılan bildirinin yayımlanmasından günler sonra Davutoğlu istifa etmişti. AK Parti içinde ayrı bir grup oluşturan ve kendilerini düşünce kuruluşu olarak tanımlayan 'Bosphorus Global' çatısı altında örgütlendikleri ileri sürülen Pelikancılar, Berat Albayrak'e verdikleri destekle biliniyor. Hilal Kaplan, eşi Boğaziçi Küresel İlişkiler Merkezi Başkanı Süheyb Öğüt ve Ceyhan Aksoy gibi isimler Pelikancı grubun önde gelen isimleri arasında yer alıyor. (HABER MERKEZİ)