Aydın Efeler'de yüz kişi yol kesti lince kalkıştı

Aydın’ın Efeler ilçesinde yol kesen 100 kişilik bir grup, durdurdukları aracın içinde bulunan 3 kişiye linç girişiminde bulundu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Aydın Efeler ilçesinin Umurlu Emirdoğan Mahallesi’nde iddiaya göre, gece saatlerinde Balıkesir plakalı bir aracın, orman yakmak için bölgeye geldiği söylentisi üzerine 100 kişilik bir grup aracı durdurdu, aracın içindeki 3 kişiye linç girişiminde bulundu.

Mezopotamya Ajansı'nda yer alan habere göre mahallede bulunanların ihbarı üzerine olay yerine gelen jandarma, arabanın içindeki 3 kişiyi gözaltına alarak, Efeler Jandarma Karakolu’na götürdü.

Yerel kaynaklarda, grubun, araç içinde piknik tüpü ve mazot bidonu olduğu için saldırdığı bilgisi yer aldı. Söz konusu kişilerin bölgeye 'kız kaçırmak için geldikleri' ve hırsızlık, uyuşturucu gibi suçlamalardan sabıkaları bulunduğu da iddia edildi.

AYDIN VALİLİĞİ SORUŞTURMA BAŞLATILDIĞINI DUYURDU

Aydın Valiliği, Efeler ilçesindeki Emirdoğan Mahallesi'nde gerçekleşen linç girişimine 'kavga' dedi, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını bildirdi. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Emirdoğan Mahallesi'nde ikamet eden mahalle sakinleri tarafından mahalle dışından gelen bir araç durdurulmuş, ormanı yakmak maksadıyla bölgeye geldikleri değerlendirilerek vatandaşlarla araçtakiler arasında arbede yaşanmıştır. Yapılan incelemede, şahısların; orman yangını ile herhangi bir ilgisinin olmadığı ve arkadaşlarından birisinin kız arkadaşı ile buluşacağından dolayı mahalleye geldikleri tespit edilmiş olup konu hakkında gerekli tahkikatlar yapılmaktadır."

GAZETECİ YOKSU: YOL KESİP GBT SORUYORLAR

Öte yandan yangın bölgelerinde sivillerin yol kesip kimlik kontrolü yaptığı iddiaları ortaya atılmaya devam ediyor. Gazeteci Metin Yoksu da Twitter hesabından, Yatağan-Milas arasında yollarının kesildiğini duyurdu.

Yoksu olayı şöyle anlattı: "Yatağan Milas yolunda yolumuzu kesip biz ve oradaki insanlara GBT yapmaya çalıştılar dün gece hatta video kaydına başlamadan önce bana dahi basın kartı sordu bu şahıs. İnsanlar Ören'in tahliyesine yakınlarına koştururken bunlar yaşandı bu açıkça suçtur!"

 

 

Etiketler Aydın yangın