Avukat Çelik'ten AK Parti'ye: Çakıcı'dan neden çekinmişlerdi?

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik, tehditleri nedeniyle hakkında suç duyurusunda bulundukları Alaattin Çakıcı'nın daha önce de Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik ağır hakaret ve tehditlerde bulunduğunu belirterek, "Herhangi bir başvuru yapılmamıştı. Neden çekinmişlerdi bilemem ama biz çekinmiyoruz" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Af yasası ile serbest kalan Alaattin Çakıcı'nın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na tehditleri dün yargıya taşındı. Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik, suç duyurusu dilekçesini Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na verdi. Alaattin Çakıcı hakkında soruşturma başlatılması talep edildi ancak henüz bu yönde bir gelişme yok.

TV5'de yayınlanan 4. Güç programının konuğu olan Çelik, organize suç örgütü liderliğinden hüküm giymiş olan Alaattin Çakıcı hakkındaki suç duyurusu hakkında bilgi verdi ve açıklamalarda bulundu. 

ERDOĞAN'A DA HAKARET ETMİŞTİ

Çakıcı'nın daha önce de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a yönelik hakaretleri olduğunu ve herhangi bir başvuru yapılmadığını söyleyen Çelik "Daha önce Alaattin Çakıcı tarafından Cumhurbaşkanı'na yönelik çok ağır hakaretler ve tehditler yapılmıştı. Herhangi bir başvuru yapılmamıştı. Neden çekinmişlerdi bilemem ama biz çekinmiyoruz" dedi.
(HABER MERKEZİ)

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR