Avda arkadaşını vurdu: 22 yıl hapsi isteniyor

Av sırasında domuz zannettiği arkadaşını tüfekle öldüren Hulusi Efe, "Ben vurmadım" dedi. Mahkeme, Efe'nin 22 yıl hapsini istiyor.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Yalova’da 10 Şubat 2021’de Armutlu ilçesi Mecidiye Mahallesi Soğanlı Tepe Mevkisi'nde İbrahim Mandıracı, arkadaşları Serkan Tümer, Tuncay Karasu, İbrahim Alyanak, Ali Akın ve Sefa Akın ile birlikte domuz avına çıktı.

Av sırasında arkadaşı 35 yaşındaki İbrahim Mandıracı’yı domuz sanıp ateş ederek öldüren 37 yaşındaki Hulusi Efe hakkında, Bursa 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde ‘Olası kastla öldürmek’ suçundan 22 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Çıktığı ilk duruşmada suçlamayı reddeden Efe, "Ben domuza ateş ettim. İbrahim'e değil" dedi.

'İBRAHİM'İ KANLAR İÇERİSİNDE GÖRDÜM. BEN VURMADIM...'

DHA'da yer alan habere göre, ilk kez hakim karşısına çıkan Hulusi Efe, çıktığı ilk duruşmada, kendisine yöneltilen suçlamaları reddederek, "Ben makine teknisyeniyim. Olay günü bir çiftçinin bozulan traktörünü yaptım. Bu sırada domuz avına çıkan arkadaşlarım Serkan Tümer, Tuncay Karasu ve İbrahim Alyanak ile karşılaştım. Onlara katılmamı istediler. İbrahim bana tüfeğini verdi. Serkan ise bir noktada beklememi istedi. Söylediklerini yaptım. Beklerken domuz gördüm. Tüfekle iki el ateş ettim. Sonra ateş ettiğim yere gittiğimde İbrahim'i kanlar içerisinde gördüm. Hemen hastaneye kaldırdık. Ölmüştü. Ben kendisini vurmadım. Beraatimi istiyorum" dedi.

İbrahim Mandıracı'nın eşi Kader Mandıracı ise eşinin kimseyle husumeti olmadığını, sanığın tutuklanıp cezalandırılmasını istedi. Tanıkların dinlendiği duruşmada olay yerinde keşif yapılmasına karar veren mahkeme heyeti, ölen İbrahim Mandıracı’nın ailesinin avukatının, sanığın tutuklanması yönündeki talebini reddederek, duruşmayı erteledi. (HABER MERKEZİ)