ATA İttifakı'nın seçim otobüsüne taşlı saldırı

Sinan Oğan'ın cumhurbaşkanı adayı olduğu ATA İttifakı'nın seçim otobüsüne Diyarbakır Silvan'da taşlı sandırı düzenlendi. Otobüste maddi hasar meydana geldi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Van’dan Gaziantep’e gitmek için yola çıkan ATA İttifakı’na ait, seçim otobüsü dün gece saatlerinde Diyarbakır’ın Silvan ilçesi çıkışında taşlı saldırıya uğradı. Bunun üzerine şoför Cengiz Kılıç otobüsü ilçenin çıkışındaki Bağdere Jandarma Karakolu’na çekti. Sadece şoför ve oğlunun olduğu otobüste yaklaşık 50 bin TL’lik hasar oluştu.

DHA'nın haberine göre otobüs şoförü Cengiz Kılıç ifadesinde, “Silvan’ın çıkışını yaklaşık 2 kilometre geçtikten sonra aracımızda bir anda teker patlar gibi ses geldi. Ne olduğunu anlamadım. Araca birkaç tane daha taş darbesi gelince taşlandığımızı anladım ve aracın hızını artırarak oradan uzaklaşmaya çalıştım. Biz o esnada kimin taş attığını görmedik. Aracımın camları ve kaporta kısmı zarar görmüştür, zararım yaklaşık alarak 50 bin TL civarındadır” dedi.

Van’daki seçim çalışmalarının ardından kendisi uçakla kentten ayrılan Sinan Oğan saldırıyı kimsenin kınamamasına tepki gösterip sosyal medya hesabından, görüntüleri ve fotoğrafları paylaşarak, “Seçim otobüsümüze yönelik Silvan’da yapılan saldırının tutanak ve videolarını istemiştiniz. Biz Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti ziyaretimiz sırasında düzenleyeceğimiz basın toplantısında açıklamak için bekledik. Buyurun saldırının tutanak ve videolarının bir kısmı. Şimdi kınama yapabilirsiniz” ifadelerini kullandı. 

'AKILLARINCA 'ÇEKİL' BASKISI YARATMAK İSTİYORLAR'

Oğan şunları yazdı: "Konvoyda benim olduğumu zannedip saldırıldığını düşünüyoruz. Ortam gerilmesin diye aslında bu saldırıyı duyurmayacaktım. Ancak bir kısmı anonim ve trol hesaplardan, bir kesim Erzurum’daki provokatif eylem üzerinden bizi yargılamaya çalışıyor ve akıllarınca 'çekil baskısı' yaratmak istiyorlar. Sevgili Kemal Kılıçdaroğlu destekçileri madem öyle hadi buyurun Kemal Bey'i desteklediklerini açıklayan HDP’yi de kınayın, bu saldırıyı da kınayın, bu saldırı sonrası tepkinizi sizi destekleyen HDP’ye de gösterin!" (HABER MERKEZİ)