Askıda Sanat... Büyülü perdeden dijital ekrana: Türkiye'de sinema

Mahmut Çınar ve Tuğba S.'nin hazırladığı Askıda Sanat, Gazete Duvar’da izleyicilerle buluşmaya devam ediyor. Askıda Sanat, altıncı ve yedinci bölümlerinde Türkiye'de sinema endüstrisini ele alıyor.

Google Haberlere Abone ol

Tuğba S. - Mahmut Çınar 

DUVAR - Askıda Sanat'ın bu hafta ve gelecek hafta yayınlanacak bölümlerinde, sinema sektörünün sorunlarını ele alıyor. Yakın zamanda yaşanan "popcorn krizi"nden, bağımsız salonların var olma mücadelesine, dijital platformların sektöre ve sinema sanatına etkilerinden sansüre kadar çeşitli başlıklar, yönetmenler, oyuncular, salon işletmecileri, sinema eleştirmenleri ile masaya yatırılıyor. Programın gelecek hafta yayınlanacak bölümünde ise özellikle sansür bağlamında, sinema sanatının karşılaştığı politik ve kültürel engeller ele alınacak.

Askıda Sanat'ın yedinci bölümüne oyuncu Nur Sürer, yönetmen Ezel Akay, sinema eleştirmeni Murat Tolga Şen, yönetmen Dersu Yavuz Altun ve Kadıköy Sineması işletmecisi Erol Kocadağ konuk oluyor.

Tuğba S. ve Mahmut Çınar tarafından hazırlanan Askıda Sanat, Friedrich Naumann Vakfı'nın desteğiyle hayata geçiyor, Duvar Medya Vakfı'nın desteğiyle yayınlanıyor.