Aşılama için yeni uygulama geliyor

Sağlık Bakanlığı korona virüsü aşılaması için uygunluk kontrolünü 'Aşıla' uygulaması üzerinden yapacak. Uygulama ile aşılama sürecinin hekimler ve sağlık çalışanları tarafından takibinin kolaylaştırılması hedefleniyor.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Sağlık Bakanlığı korona virüsü aşılaması için 'Aşıla' uygulaması geliştirdi. Aşı takibi için indirme işleminin yapılması gereken uygulamanın aşı takibini kolaylaştırmak için geliştirildiği açıklandı.

ÖNCE KAYIT SONRA AŞI

Mobil telefonlara indirilerek kullanılabilecek "aşıla" uygulaması ile Covid-19 aşı kayıtları yapılacak. Bu kapsamda, aşıdan önce mutlaka "aşıla" üzerinden aşı uygunluğu kontrol edilecek, kare kodu okutularak kaydı tamamlandıktan sonra aşı yapılacak. Önce kayıt sonra aşı yapılacak.

Aşıla uygulaması ile ilgili tüm bilgilere, dokümanlara, duyurulara ve eğitim videolarına "https://asila.saglik.gov.tr" adresinden erişilebilecek.

Aşıla mobil uygulaması "https://mobilmarket.saglik.gov.tr" adresi üzerinden İOS, Android ve Huawei telefonları için indirilebilecek.

Uygulama yüklenirken, yükleme ve kullanım ayarlarına dikkat edilmesi, indirdikten sonra kullanabilmek için de belirtilen ayarların yapılması gerekiyor. Bakanlığın geliştirdiği uygulama ile hekimlerin ve sağlık personelinin aşılanma sürecini takip edebilmesi amaçlanıyor. (HABER MERKEZİ)