Arkadaşını silahla yaralamaya 18 yıl istendi

Adana'da arkadaşını silahla ağır yaralayan sanık hakkında 18 yıl istendi.

Fotoğraf: Arşiv
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Adana'nın merkez Seyhan ilçesinde, tartıştığı arkadaşını silahla ağır yaraladığı iddiasıyla tutuklanan sanık hakkında "kasten öldürmeye teşebbüs" ve "ruhsatsız silah taşıma" suçlarından 18 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

18 YIL İSTENDİ

AA'nın haberine göre Karasoku Mahallesi Ali Münif Yeğenağa Caddesi'nde 11 Haziran 2023'te çıkan tartışma sonrası K.B'yi silahla ağır yaraladığı iddiasıyla 16 Haziran'da tutuklanan M.K. hakkında savcılıkça yürütülen soruşturma tamamlandı.

Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede, sanık M.K'nin kardeşinin bir kavgaya karışmasından sorumlu tuttuğu K.B. ile bu konuyu konuşmak üzere müştekiyi bulunduğu yere davet ettiği belirtildi.

Sanık ile müştekinin Ali Münif Yeğenağa Caddesi'nde buluştuktan bir süre sonra tartışmaya başladıkları, olayın kavgaya dönüşmesi üzerine M.K'nin ruhsatsız tabancayla 3 el ateş ederek K.B'yi hayati bölgelerinden ağır yaraladığı kaydedilen iddianamede, M.K'nin "kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan 15 yıla kadar, "ruhsatsız silah taşıma" suçundan da 3 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

İddianamede ifadelerine yer verilen sanık, suçlamaları kabul etmedi.

(HABER MERKEZİ)