Arabasında uyuşturucu satan sanığa 12 yıl 6 ay hapis

Adana'nın merkez Seyhan ilçesinde, otomobilinde uyuşturucu sattığı iddiasıyla tutuklu yargılanan sanığa 12 yıl 6 ay hapis ve 25 bin lira adli para cezası verildi.

Fotoğraf: Arşiv
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Adana'da arabasında uyuşturucu sattığı iddiasıyla hakkında dava açılan sanığın yargılaması yapıldı.

AA'nın haberine göre Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanık S.A. cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Sanık avukatı duruşma salonunda hazır bulundu.

TUTUKLULUK HALİNİN DEVAMINA KARAR VERİLDİ

Cumhuriyet savcısı, esas hakkında mütalaasında, sanığın polis ekiplerince Kocavezir Mahallesi Obalar Caddesi'nde gece vakti otomobilinde sigara paketine gizlediği sentetik uyuşturucuyu 2 kişiye satarken yakalandığını belirtti.

Savcı, olay tespit ve yakalama tutanağı ile benzer suçlardan sabıkalı olması da dikkate alınarak sanığın "uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama" suçundan cezalandırılmasını ve tutukluluk halinin devamını istedi.

Tutuklu sanık S.A. savunmasında, uyuşturucu ticareti yapmadığını öne sürerek, tahliye ve beraat talebinde bulundu.

Mahkeme heyeti, "uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama" suçundan 12 yıl 6 ay hapis ve 25 bin lira adli para cezasına çarptırdığı S.A'nın, tutukluluk halinin devamına karar verdi.

(HABER MERKEZİ)