Antep'te emniyetin önünde vurulan şüpheli: Sesimi duyurmak istedim

Antep Emniyet Müdürlüğü önünde vurulduktan sonra yakalanan Ümit Koçyiğit, amacının korku veya panik yaratmak değil sadece eşi ile ayrıldığı için sesini duyurmak olduğunu ileri sürdü.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Antep Emniyet Müdürlüğü önünde üzerinde kablolar ile kendisine 'canlı bomba' görüntüsü verip tekbir getiren ve vurularak yaralı yakalanan Ümit Koçyiğit (32), tedavisinin ardından tutuklandı. Koçyiğit, amacının korku veya panik yaratmak değil sadece eşi ile ayrıldığı için sesini duyurmak olduğunu ileri sürdü.

Antep Emniyet Müdürlüğü'nün giriş kapısı önüne perşembe günü gelen Ümit Koçyiğit, iddiaya göre elindeki siyah bir poşeti yere bırakıp 'tekbir' getirmeye başladı. Başında bere, üzerinde kaban bulunan ve kıyafetinden sarkan kablolar ile kendisine 'canlı bomba' görüntüsü veren Koçyiğit, içeri girmeye çalışınca ayaklarından vurularak yaralı yakalandı. Bomba imha uzmanlarınca yapılan incelemede Koçyiğit'in üzerinde ve yanındaki poşette patlayıcıya rastlanmadı. Yapılan incelemede, "hırsızlık", "yaralama" ve "uyuşturucu kullanma" suçlarından 20 suç kaydı bulunduğu ve psikolojik tedavi gördüğü saptanan Ümit Koçyiğit'in 'terör bağlantısı' bulunmadı. Tedavisinin ardından emniyette sorgulanan Koçyiğit, işlemlerinin tamamlanmasıyla adliyeye sevk edildi.

DHA'nın haberine göre nöbetçi hakimliğe çıkarılan Koçyiğit, 'ailevi sorunları' olduğunu söyledi. Eşiyle boşandığını belirten Koçyiğit, "Amacım korku ya da panik yaratmak değildi. Ailevi sorunlarım vardı. Eşimden boşandığım için yetkililere sesimi duyurmaya çalışıyordum" iddiasında bulundu. Üzerine atılı suçlamayı kabul etmediğini söyleyen Koçyiğit tahliyesini istedi. 

Hakimlik, savunmasının ardından Koçyiğit'i; tanık beyanları, olay yeri incelemesi ve bomba düzeneğine benzer bir mekanizma bulundurmasından dolayı "Halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit" suçundan tutuklayarak cezaevine gönderdi. (HABER MERKEZİ)