Antalyaspor Başkanı Mustafa Yılmaz'dan Nihat Özdemir'e istifa çağrısı

Türkiye Kupası finaline açıklanandan fazla Beşiktaş taraftarı alındığını belirten ve maç sonrasındaki konuşmasına ceza verilen Antalyaspor Başkanı Yılmaz, TFF Başkanı Özdemir'e istifa çağrısı yaptı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Antalyaspor Başkanı Mustafa Yılmaz, kulübün internet sitesinden yazılı açıklama yaptı.

“Türk futboluna yapılabilecek en büyük kötülük, adaletsizliktir. Kuralların eşit uygulanmadığı bir yerde ise adaletten bahsedilemez” diyen Yılmaz, Beşiktaş'la oynadıkları Türkiye Kupası final maçına açıklanandan fazla Beşiktaş taraftarı alındığı iddiasını sürdürdü.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir'in de maç sırasında tribünde olduğunu hatırlatan Yılmaz, “Ancak o gece İzmir'de, adalet ve hakkaniyet, bizzat bunu sağlamakla görevli TFF ve TFF Başkanı tarafından tüm spor kamuoyunun gözleri önünde ayaklar altına alındı” ifadelerini kullandı.

Yılmaz'ın açıklaması şöyle:

STADYUMDA HERKESİN GÖRDÜĞÜ ÜZERE BİNLERCE KİŞİ VARDI: TFF'nin müsabaka tarihinden bir gün önce resmi internet sitesinden yapmış olduğu; “250'şer kişilik takım kontenjanı” açıklamasına ve yine müsabakanın sorumlu ev sahibinin TFF olmasına rağmen o gece stadyumda herkesin gördüğü üzere binlerce kişi vardı.

BU HAKSIZLIK TFF BAŞKANININ GÖZLERİ ÖNÜNDE CEREYAN ETTİ: Tribünlere baktığınızda ise her “1” Antalyaspor taraftarına karşılık neredeyse “5” Beşiktaş taraftarı yer almıştı ve tüm bu haksızlık TFF Başkanının gözleri önünde cereyan etmişti. Ben o akşam yaşanan bu haksızlığı kamuoyu önünde dile getirdim. TFF'nin ev sahibi olduğu, inisiyatifin bizzat TFF'nin kendisinde bulunduğu bu müsabakada usulsüz seyirci alımına itiraz ettiğim için şimdi bu şekilde cezalandırıldım. (45 gün hak mahrumiyeti ve 76 bin 500 lira para cezası)

ADALETSİZCE CEZALANDIRILDIK: Bilinmesini isterim ki, Antalyaspor aleyhine yaşatılan böyle bir haksızlık ortadayken, biletleri olmasına rağmen stada alınmayan Antalyaspor taraftarları stadın kapılarında bekletilirken, benden ve yönetimimden protokol koltuklarında rahatça ve umarsızca oturmamız nasıl beklenirdi? Beklenemezdi elbet... Biz de yaşatılan bu haksızlığa karşı susmadık. Antalyaspor camiasına yapılan bu büyük haksızlığı dile getirdik ve sonuç itibarıyla da yine adaletsizce cezalandırıldık.

NEDEN HALEN O KOLTUKTASINIZ?: Buradan Federasyona ve Başkanı Nihat Özdemir'e sesleniyorum: Kendi koyduğunuz kurallara en önce bizzat kendiniz uymayacaksanız ve bu olaylar sizin ve milyonların gözleri önünde cereyan ederken sus pus oturacaksanız siz niye varsınız? Neden halen o koltuktasınız? Ülke futbolunu getirdiğiniz hale bakın! Asıl sorumluluklarınıza odaklanın, kendi görevinizi layıkıyla yapmaya gayret edin ve en önemlisi adaletli olun, adaletli...

BİR KERE BU ÜLKEYE FAYDANIZ OLSUN: Eğer bunu yapma gayreti ve iradesi sizde yoksa o halde bir kere olsun bu ülkeye bir faydanız olsun, hemen o koltuğunuzu boşaltın ve derhal istifa edin. Antalyaspor camiası mensupları olarak bizler inanırız ki, haksızlık karşısında susan da adaletsizliğin ortağıdır. Antalyaspor'a 18 Mayıs günü, bizzat TFF tarafından stada alınan taraftar sayıları bakımından haksızlık yapıldı, adaletsiz davranıldı. Biz de Antalyaspor yönetimi olarak bu haksızlığa dikkat çektik, bunu sözlü olarak dile getirdik, bundan dolayı da cezalandırıldık.

GÖREVİNİZİ SUİSTİMAL ETMEDEN YERİNE GETİRİN: Bilinmesini isterim ki ben ve yönetim kurulum kendimizi özel olarak Antalyaspor'un menfaatlerini korumak, genel bakımdan da Türk futbolunun doğru zemine oturması için bulunduğumuz makamların hakkını vermekle yükümlü hisseden kimseleriz. Siz adaleti sağlayamadığınız için hakkı yenen Anadolu kulüplerinin başkanlarına ceza vereceğinize kuralları tatbik edin ve görevinizi suistimal etmeden yerine getirin.

CEZALAR BİZİ YILDIRAMAYACAK: Son söz olarak da bilinmesini isteriz ki Antalyaspor olarak biz, hakkı gür sesle dile getirmek adına konuştuk, konuşuyoruz ve de konuşmaya devam edeceğiz. Bu cezaların bizleri yıldırmayacağı gibi bu durum, ancak ve ancak cezalandırılmamızı isteyenlerin seviyesini yansıtacaktır. (HABER MERKEZİ)