Antalya'da erkek şiddeti: Ülkü Ocakları yöneticisi Hayriye Alkutay öldürüldü

Ülkü Ocakları yöneticisi Hayriye Alkutay, Mustafa Ayata tarafından katledildi. Hayriye Alkutay'ın iki kardeşi de saldırıda yaralandı.

Fail Mustafa Ayata
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Antalya'nın Döşemealtı ilçesinde ailesiyle birlikte yaşayan Hayriye Alkutay (30), eski eşi Mustafa Ayata tarafından kurusıkıdan bozma tabancayla vurularak öldürüldü. Saldırıda, Alkutay'ın iki kardeşi de yaralandı. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Hayriye Alkutay'ın Ülkü Ocakları Döşemealtı İlçe Başkanlı yöneticisi olduğunu açıkladı. 

Olay, saat 22.00 sıralarında Döşemealtı ilçesine bağlı Çıplaklı Mahallesi'nde, Toplu Konut İdaresi yerleşkesi CY 12 blokta meydana geldi. Eski eşinin, ailesiyle birlikte yaşadığı eve gelen Mustafa Ayata ile Hayriye Alkutay arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine yanında getirdiği kurusıkıdan bozma tabancayı çıkaran Mustafa Ayata, Hayriye Alkutay'a ateş etti. Hayriye Alkutay olay yerinde vefat etti. Kardeşleri Murat Alkutay ile Ahmet Emre Alkutay ise yaralandı. Saldırı sonrası olay yerinden kaçan Mustafa Ayata, suç aleti silahla birlikte polis tarafından yakalanıp gözaltına alındı. Alkutay'ın cenazesi morga kaldırılırken, yaralı kardeşleri de hastaneye götürüldü. Hayriye Alkutay’ın 2 yaşında bir erkek ve 4 yaşında bir kız çocuğu olduğu kaydedildi. Mustafa Ayata'nın ise Bursa’da bir konut sitesinde güvenlik görevlisi olarak çalıştığı öğrenildi.

ÜLKÜ OCAKLARI'NDAN AÇIKLAMA

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı'ndan yapılan açıklamada, "Çok üzgünüz… Ülkü Ocakları Döşemealtı İlçe Başkanlığımızın Yöneticilerinden Aylin Alkutay eski eşinin saldırısı sonucu hayatını kaybetmiştir. Kardeşimize Allah’tan rahmet, sevenlerine ve camiamıza başsağlığı diliyoruz"  ifadelerine yer verildi. (DHA-HABER MERKEZİ)