Antalya'da bir kişi hakkında Covid-19 tedavisi gören kayınvalidesini yastıkla boğmaya çalıştığı iddiası

Antalya'da, Covid-19 nedeniyle hastanede yatan kayınvalidesini yastıkla boğmaya çalıştığı iddiasıyla Hasan B. için "kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan 20 yıla kadar hapis cezası istendi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Antalya'da Covid-19 nedeniyle hastanede tedavi gören kayınvalidesini boğmaya çalıştığı öne sürülen kişi hakkında "kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan 20 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı Cinayet Suçları Soruşturma Bürosunca hazırlanan iddianame, 6. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. 

İddianamede, 16 Eylül'de Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi pandemi bölümünde tedavi gören Iraz M'nin yanında, yüzde 55 görme engelli damadı Hasan B'nin refakatçi olarak kalmaya başladığı belirtildi. 

Iraz M'nin yanında kalacak başka kimse olmadığı için Hasan B'nin refakatçilik yapmaya devam ettiği bildirilen iddianamede, Hasan B'nin bir süre sonra kayınvalidesini yastıkla boğmaya çalıştığı ifade edildi.

İddianamede, doktorun, Hasan B'yi boğmaya çalıştığı hastadan uzaklaştırarak, durumu hastane güvenliğine bildirdiği, bu sırada Hasan B'nin yine kayınvalidesinin yüzüne çarşaf örtüp, ağız ve burun kısmını yastıkla kapattığı belirtildi.

Daha sonra hastaneden ayrılan Hasan B'nin evinde gözaltına alınarak tutuklandığı kaydedilen iddianamede, bu kişinin, suçlamaları kabul etmediği, 15 yıldır kayınvalidesine baktığını, 6-7 senedir de hasta eşine bakmaya çalıştığını anlattığı ifade edildi. 

İddianamede, sanık Hasan B'nin "beden bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiyi kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan 20 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

Hastanede tedavisi süren Iraz M ise hayatını kaybetti. (ANTALYA/AA)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR