Antalya Piyano Festivali açılışı Selda Bağcan ve Fahir Atakoğlu ile yaptı

23. Uluslararası Antalya Piyano Festivali, Selda Bağcan ile Fahir Atakoğlu’nun Antalya Devlet Senfoni Orkestrası eşliğindeki konseriyle başladı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Uluslararası Antalya Piyano Festivali 23’üncü kez sanatseverlerle buluştu. Cam Piramit Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 23. Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nin açılışına Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Altan Erkekli, Veysel Diker ve binlerce Antalyalı katıldı. 23. Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nin açılış konseri piyanist, besteci Fahir Atakoğlu ve Selda Bağcan ile Fakhraddin Kerimov yönetimindeki Antalya Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde gerçekleşti.

'Demirkırat', 'Sarızeybek', 'Lal', 'İstanbul' gibi unutulmaz eserlerini seslendiren Fahir Atakoğlu, ‘Çanakkale Savaşı’ ve ‘Zübeyde Hanım Cepheler’ adlı yeni bestelerini de Antalyalılar için seslendirdi. Selda Bağcan da 'Ah Yalan Dünya', 'Neredesin Sen', 'Magusa Limanı', 'Uğurlar Olsun', 'Minnet Eylemem', 'Öyle Bir Yerdeyim', 'Anne Ben Geldim' adlı seslendirdi.

ANJELİKA AKBAR, CANDAN ERÇETİN VE GÜLSİN ONAY DA FESTİVALDE

Festival'de 11 Aralık’ta Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) Anjelika Akbar, 13 Aralık’ta AKM’de Queenz of Piano, 15 Aralık’ta AKM’de ve 16 Aralık’ta Manavgat Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde Dorantes sahne alacak. 16 Aralık’ta Cam Piramit’te Candan Erçetin ve Antalya Devlet Senfoni Orkestrası ‘Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar’ müzikseverlerle buluşacak.

Selin Şekeranber ve Yudum Çetiner DuoBlanc & Noir konseri 17 Aralık’ta AKM’de yapılacak. Havasi 19 Aralık’ta Cam Piramit’te, Can Saraç 20 Aralık’ta AKM’de, Igudesman & Joo 21 Aralık’ta yine AKM’de sahne alacak. 21 Aralık’ta Aksu Fen Lisesi’nde resital ve söyleşi gerçekleştirecek Gülsin Onay 22 Aralık’ta AKM’de kapanış konserinde sahne alacak. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)