Antalya Film Festivali'nde bugün ve yarın

57. Antalya Altın Portakal Film Festivali devam ediyor: Festivalde bugün, Ferit Karol yönetmenliğindeki "Kumbara", Erdem Tepegöz’ün bağımsız bilim kurgu filmi “Gölgeler İçinde” izleyicilerle buluşacak.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali, üçüncü gününde de Türkiye’de ilk kez gösterilecek filmler ve söyleşilerle izleyicileri bekliyor.

ULUSAL YARIŞMA EKİPLERİYLE SORU-CEVAP

Bir anne ve iki kızı arasındaki sevgi ile nefret arasında gidip gelen ilişkiyi ele alan Nesimi Yetik'in yönettiği “Dirlik Düzenlik” filminin söyleşisi saat 11.00’de, gerçek sevgiyi küçük bir kız çocuğundan öğrenen bir kadının hikâyesini anlatan Yasin Çetin ve Barış Gördağ yönetmenliğindeki “Koku”nun söyleşisi, film ekiplerinin katılımıyla saat 12.30’da AKM yanındaki Basın Merkezi’nde gerçekleşecek.

'KUMBARA' VE 'GÖLGELER İÇİNDE' ANTALYA’DA

Yönetmen Ferit Karol’un “Beklentilerimiz, korkularımız, kendimizi var etme çabamız bizi en yakınımızdaki insana ne kadar yabancılaştırabilir?” sorusunu sorduğu “Kumbara” 19.20’de, Erdem Tepegöz’ün Gürcistan’da bir maden kasabasında beş haftada çektiği sıra dışı bağımsız bilim kurgu filmi “Gölgeler İçinde” 22.00’da Yıldızların Altında 1 açık hava sinemasında film ekiplerinin katılımıyla Türkiye’de ilk kez Antalya’da izleyicilerle buluşacak.

ULUSLARARASI YARIŞMA'DA 3. GÜN

Filistinli yönetmen Ameen Nayfeh’in, başrolünde Ali Suliman’ın yer aldığı, İsrail işgali altındaki topraklarda Filistinlilerin yaşadıklarının anlatıldığı portresi “200 Metre” 19.20’de, Uberto Pasolini’nin gerçek bir hikâyeden uyarladığı “Alelade Bir Yuva” 22.00’de Yıldızların Altında 2 açık hava sinemasında beyazperdede olacak.

TÜRKİYE’DE İLK KEZ GÖSTERİLECEK BELGESELLER ALTIN PORTAKAL'DA

Deniz Tortum’un babasının hekim olarak 30 yıl görev yaptığı ve kendisinin dünyaya geldiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ndeki gündelik hayatı mercek altına aldığı belgeseli “Maddenin Halleri” 19.20’de, Eytan İpeker’in Yahudi soykırımından kurtulan kadınlar arasında düzenlenen güzellik yarışmasının katılımcılarından Sophie Leibowitz’in hikâyesine odaklanan “Miss Holokost Survivor” 21.30’da Ulusal Belgesel Film Yarışması kapsamında AKM, Amfi Tiyatro’daki Yıldızların Altında 3 açık hava sinemasında ücretsiz olarak izleyiciyle buluşacak.

ÇEVRİMİÇİ SÖYLEŞİLERİN KONUĞU İLKSEN BAŞARIR VE MERT FIRAT

Altın Portakal Sinema Okulu kapsamında yapımcı Engin Palabıyık moderatörlüğünde yönetmen-senarist İlksen Başarır ve oyuncu Mert Fırat ile “Birlikte Film Yapmak Üzerine” gerçekleşen söyleşi festival Youtube kanalında olacak. 

 FESTİVALDE YARIN

ULUSAL YARIŞMALAR: Azra Deniz Okyay imzalı “Hayaletler” 19.20’de, Tunç Şahin’in yönettiği “İnsanlar İkiye Ayrılır” 22.00’de Yıldızların Altında 1 açık hava sinemasında film ekiplerinin katılımıyla izleyiciyle buluşacak.

Ulusal Belgesel Film Yarışması’nda ise Serdar Kökçeoğlu yönetmenliğindeki “Mimaroğlu” 19.20’de, Sidar İnan Erçelik imzalı “Rüzgâr Tayı” 21.30’da Yıldızların Altında 3 açık hava sinemasında ücretsiz olarak sinemaseverlerle buluşacak. Film gösterimi sonrası film ekiplerinin katılımıyla söyleşi gerçekleşecek.

ULUSLARARASI YARIŞMALAR: Daniele Luchetti imzalı “Bağlar / Bağcıklar” 19.20’de; Arab ve Tarzan Nasser kardeşlerin yönettiği “Gaza Mon Amour” 22.00’da Yıldızların Altında 2 açık hava sinemasında izleyiciyle buluşacak. (ANTALYA- KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)