Ankara’da yeni metro için sondaj çalışmaları başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Mamak ilçesini AŞTİ-Dikimevi arasındaki raylı sistem hattına bağlayacak olan yeni metro projesinin zemin etüt sondaj çalışmalarına başladı.

Google Haberlere Abone ol

ANKARA - Ankara Büyükşehir Belediyesi, 8 istasyondan oluşacak Dikimevi-Natoyolu yeni metro güzergahı için çalışmalarına hız verdi.

Ocak ayı Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında metro çalışmalarına ilişkin son bilgileri paylaşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “7.4 km’lik metronun 4 istasyonunu teknik imkanlar dahilinde öncelikle yaparak devreye almak, kalan istasyonları da bilahare proje süresi içinde tamamlamayı öngörmekteyiz” dedi.

ZEMİN ETÜT ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Projenin yatırım programına alınması için 24 Ağustos 2020’de, ÇED raporu için ise 22 Aralık 2020’de gerekli başvuruları tamamlayan EGO Genel Müdürlüğü, açıklamasının ardından Dikimevi-Natoyolu hattının proje hizmet alım işi kapsamında bir adım daha atarak zemin sondaj çalışmaları için harekete geçti.

Sosyal medya hesapları üzerinden paylaştığı videoyla çalışmalara ilişkin bilgi veren Yavaş, “Mamak’ı AŞTİ-Dikimevi arasındaki ANKARAY hattına bağlayacak raylı sistemler projemizde yeni bir adım atıyoruz. Yaklaşık 7,4 kilometre ve 8 istasyondan oluşan projemizin zemin etüt sondaj çalışmalarına başladık” dedi. (DUVAR)

Etiketler ankara metro