Ankara'da klor fabrikasında yangın: Diğer bloklara sıçradı

Ankara’da kimyasal madde üreten bir fabrikada henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Çevredeki işyerleri boşaltılırken yangının diğer bloklara sıçradığı belirtildi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Ankara Yenimahalle ilçesi Macunköy mahallesinde bulunan Ankara Ticaret Borsası İş Merkezi'nin E bloğunda kimyasal madde üreten bir fabrikada bugün öğleden sonra yangın çıktı.

Sebebi henüz bilinmeyen yangın sonrası bölgeyi yoğun duman sardı.  

Fabrikanın geniş alanda olması nedeniyle, itfaiye ekipleri müdahale etmek için 4 istasyondan daha takviye ekip istedi.

Yangının çıktığı fabrikada, klor maddesinin üretildiği belirtildi.


Polis ekipleri, yangının büyümesi ihtimaline karşı çevredeki işyerlerini boşalttı.

İTFAİYE EKİPLERİ DE DUMANDAN ETKİLENDİ

Yangının, iş merkezindeki bir restoranın elektrik kontağından çıktığı ve daha sonra bitişiğindeki dezenfektan deposuna sıçradığı belirtildi. Söndürme çalışmaları sırasında bazı itfaiye erleri de dumandan etkilendi. Yoğun duman içinde kalarak etkilenen itfaiye çalışanlarına ambulanslarda müdahale edildi.

Diğer bloklara da sıçrayan yangını söndürmek için ekipler yoğun çaba harcıyor. Bölgeye takviye ekip ve soğutma araçları gelmeye devam ediyor.

İş yerlerinin bulunduğu alanın alt kat otoparkında bulunan ve yangının sıçradığı dükkanların önünde park halinde bulunan araçlar da yangında hasar gördü.

İlk belirlemelere göre ölü ve yaralının bulunmadığı olay yerinde zaman zaman ufak çaplı patlama sesleri de duyuluyor.

Yangına müdahale eden itfaiye ekipleri yoğun duman nedeniyle zorluk yaşıyor.MANSUR YAVAŞ: ANORMAL ŞEKİLDE DEPOLAMIŞLAR

Öte yandan, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş, olay yerine gelerek incelemede bulundu. Başkan Yavaş, itfaiye ekiplerinin yangına müdahale ettiğini belirterek, "Bütün Ankara itfaiyesi burada, söndürmek için uğraşıyorlar. İtfaiyeci arkadaşlardan rahatsızlananlar var. İçeride klor ve dezenfektan var, anormal şekilde depolamışlar. İnşallah söndürecekler yangını" dedi. Yangını söndürme çalışmaları sürüyor.VALİ ŞAHİN: KİMYASAL MALZEME İTFAİYENİN İŞİNİ GÜÇLEŞTİRİYOR

Ankara Valisi Vasip Şahin, iş merkezinin deposunda çıkan yangın nedeniyle olay yerine gelerek incelemede bulunup, çalışmalar hakkında itfaiye ekiplerinden bilgi aldı. Vali Şahin, yangına müdahalenin devam ettiğini belirterek, "Burada depolanan malzemenin kimyasal nitelikte olması itfaiye ekiplerimizin işini güçleştiriyor ama arkadaşlarımız bu yangını söndürmeye gayret ediyorlar. Burada genel emniyet tedbirlerini aldık, işyerlerini boşalttık. Hangi işi yapıyorsak yapalım, mutlaka güvenlik tedbirlerini ihmal etmeyelim. Çünkü bugün maalesef bunun eksikliğini tecrübe ediyoruz" dedi. (HABER MERKEZİ)

Etiketler Ankara fabrika yangın