'Ankara’da 65 yaş üstünün ücretsiz ulaşım hakkı iptal edilmedi'

Ankara’da 65 yaş üstündeki kişilerin ücretsiz ulaşım kartlarının iptal edileceğine ilişkin haberler Büyükşehir Belediyesince yalanlandı.

Google Haberlere Abone ol

ANKARA – Ankara Büyükşehir Belediyesi, 65 yaş üstü kişiler için geçerli olan ücretsiz ulaşım hakkı uygulamasının kaldırılacağı yönündeki haberlerin doğru olmadığını açıkladı.

‘ART NİYETLİ KİŞİLERİN YAYDIĞI HABERLER YALANDIR’

Belediyeden yapılan açıklamada “Bazı art niyetli kişiler, Ankara Büyükşehir Belediyesinin otobüs ve metrolarda 65 yaş üstü vatandaşlarımızın ücretsiz kartlarını iptal etme kararı aldığını yaymaktadır. Bu yalandır” denildi.

ÖZEL HALK OTOBÜSLERİ KARARI YENİ DEĞİL

Ücretsiz taşıma yetkisinin kanunla belirlendiği ifade edilen açıklamada, Özel Halk Otobüslerinin ücretsiz taşıma hizmetinin tüm Türkiye’de ekim ayında durdurulduğu hatırlatıldı ve “Özel Halk Otobüsleri, kötü ekonomi, artan maliyetler ve mazot fiyatları nedeniyle tüm Türkiye’de ücretsiz taşıma hizmetini ekim ayında durdurma kararı almıştır. Özel Halk Otobüsleri, ücretsiz taşıma karşılığında talep ettikleri destekleri bakanlıklardan alırlarsa bu kararı uygulamayacaktır” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada özel halk otobüslerinin ekim ayında aldığı kararın Ankara Büyükşehir Belediyesi ile ilgisi olmadığı da belirtildi. (DUVAR)