Angelina Jolie yönetmenliğe dönüyor

Angelina Jolie, dört yıllık aradan sonra yönetmen koltuğunda oturacak. Jolie, biyografi filmi "Unreasonable Behaviour"ı yönetecek.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Angelina Jolie, İngiliz savaş fotoğrafçısı Don McCullin hakkında, aynı adlı otobiyografisine dayanan bir biyografi filmi olan "Unreasonable Behaviour"ı yönetecek. Film, Hardy Son & Baker şirketi adına Tom Hardy ve Dean Baker, Working Title Films adına Tim Bevan ve Eric Fellner'in yapımcılığında gerçekleştirilecek. 

Beyazperde'nin aktardığına göre, İngiliz savaş fotoğrafçısının, kendisini yoksulluk çeken, savaş zamanı Londra'sından dünyanın en tehlikeli savaş bölgelerinden bazılarına götüren hayatını anlatacak olan filmin senaryosunu BAFTA adaylığı bulunan senarist Gregory Burke yazacak. 

Jolie film hakkında, "Don McCullin'in hayatını filme alma şansına sahip olduğum için çok mutluyum. Korkusuzluk ve insanlığın eşsiz birleşimine, savaşın gerçeğine tanık olmaya olan tutkusuna ve sonuçlarına katlananlara karşı duyduğu saygısından etkilendim. Bir film yapmayı umuyoruz. Don’un fotoğrafçılığı, tanık olduğu olağanüstü insanlar ve olaylar, gazetecilikte benzersiz bir dönemin yükseliş ve düşüşü hakkında tavizsiz bir hikaye" ifadelerini kullandı. 

Don McCullin ise projeyle ve Jolie'yle ilgili, “Angelina’nın Kamboçya hakkındaki son filmini izledikten sonra ve orada savaş sırasında çok zaman geçirdikten sonra, mekanı böylesine güçlü ve doğru bir şekilde temsil etmesinden çok etkilendim. Onunla güvenli, yetenekli ve profesyonel ellerde olduğumu hissediyorum" dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR