Anestezi teknikeri hastane müdürünü odasında bıçakladı

Ankara Gazi Üniversitesi Hastanesi'nde anestezi teknikeri Hakkı K. hastane müdürü Muammer Zeki Şahnaoğlu'nu odasında bıçakladı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Gazi Üniversitesi Hastanesi Müdürü Muammer Zeki Şahnaoğlu,  anestezi teknikeri Hakkı K. tarafından odasında uğradığı bıçaklı saldırı sonucu ağır yaralandı.

Olay, sabah saatlerinde meydana geldi. Gazi Üniversitesi Hastanesi'nde anestezi teknikeri Hakkı K., hastane müdürü Muammer Zeki Şahnaoğlu'nu odasına girerek, 4 yerinden bıçakladı. Şahnaoğlu, sağlık görevlileri tarafından hastanenin acil servisine götürülüp, ilk müdahalesinin ardından ameliyata alındı. Saldırıyı gerçekleştiren Hakkı K. ise hastanenin güvenlik görevlileri tarafından etkisiz hale getirildi. Hakkı K., polis ekiplerine teslim edildi.

DHA'nın hastane kaynaklarından edindiği bilgiye göre, gözaltına alınan Hakkı K.'ya, 'bipolar bozukluk' teşhisi konuldu ve pandemi döneminde idari izin verildi. İznin ardından yakın dönemde iş başı yapan Hakk K önceki gün Hukuk Servisi'ndeki bir birime atandıHakkı K.'nın bu atama nedeniyle saldırıyı gerçekleştirdiği ileri sürüldü. 

Hakkı K.'nın polise verdiği ilk ifadesinde de pandemi döneminde çalışmak istemesine rağmen idari izne gönderildiğini, iş başı yaptıktan sonra da hastane müdürü Muammer Zeki Şahnaoğlu tarafından başka bir serviste görevlendirildiğini, bu atama nedeniyle kendisini bıçakladığını söylediği belirtildi. (DHA)